Yakındaki Konserler

Sagopa Kajmer

The wind Club, Muğla , KASIM 28, 2019 • 20.00

Türk rap müziğinin önemli isimlerinden Sagopa Kajmer hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz… Sagopa Kajmer kimdir? İşte bilinmesi gerekenler…

SAGOPA KAJMER KİMDİR?

Sagopa Kajmer, 17 Ağustos 1978 tarihinde Samsun’da dünyaya gelmiştir. Gerçek adı Yunus Özyavuz’dur. İlköğretim, ortaöğretim ve lise eğitimini Samsun’da tamamladı. Daha sonra Samsun’da yerel bir radyoda DJ’lik yaparak işe başladı. Power FM, Metro FM, Numberone FM, Radio 2019 ve daha birçok radyoda dj’lik ve müzik direktörlüğü yaptı. Fars Dili ve Edebiyatı bölümünü kazandı. İstanbul’a geldikten 1 yıl sonra Kuvvetmira adlı rap müzik oluşumunu kurdu.

1999 yılında çeşitli sanatçıların yer aldığı ilk Türk rap albümü olan ‘Yeraltı Operasyonu’nda yer aldı. İlk dönemlerini Silahsız Kuvvet adıyla sürdürdü. Rakibi olarak gösterilen Ceza’nın, Medcezir albümünün prodüktörlüğünü yaptı. 2000 yılında Sagopa Kajmer lakabını kullanmaya başladı. Ardından Sagopa Kajmer isimli bir albüm çıkardı. Aynı tarihte Gerilim 99 (Promo) adlı albüm çıkardı. Bu albümden sonra On Kurşun’u çıkardı.

Bir önceki yazımız olan 5 milyon kişi sevgili bulmak için Tinder uygulamasına para veriyor başlıklı makalemizde Match Group ve Tinder hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Ev Nasıl Dekore Edilir?

Bir kişi yeni ev aldığında veya...

Huawei bomba bir telefon üzerinde çalışıyor!

Çinli teknoloji devi Huawei’nin, çift ekran...

Ücretsiz Destek’ C panel’

www.akwebdestek.com Profosyonellerin tercihi c panel son...

Kapat