Yakındaki Konserler 06 Aralık 2019 Sıla Gençoğlu Volkswagen Arena ,İstanbul

SILA KİMDİR?

Doğum tarihi : 17.Haziran.1980
Sıla kaç yaşında :
Kilo & Boy :
Burcu : İkizler
Meslek : Şarkıcı, Söz Yazarı, Besteci
Sıla doğum yeri : Denizli

SILA BİYOGRAFİSİ

Asıl adı Sıla Gençoğlu olan Sıla, 17 Haziran 1980 tarihinde Denizli’de doğdu. İlkokulu Denizli’de okudu. Ortaokul ve lise öğrenimini İzmir Özel Tevfik FikretLisesi’nde İzmir’de anneannesinin yanına tamamladı. Lise ikinci ve üçüncü sınıflarda özel şan derslerine başladı. 1998 yılında yüksek öğrenimi için İstanbul’a geldi. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde bir sene okudu, daha sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Caz Vokal Bölümü’ne geçiş yaptı Yüksek öğrenimini Caz Vokal olarak yapmıştır.
Lise yıllarında müzikle aktif olarak ilgilenmeye başlayan Sıla, daha sonra ilk Afyon Caz Festivali’nde Neşet Ruacan, Nedim Ruacanve Nezih Yeşilnil’den oluşan caz orkestrasında solist olarak çıktı. Nukhet Ruacan’dan ses eğitimi aldı. Aynı dönemlere müzisyen Efe Bahadır’la tanıştı.
Yüksek öğrenimine caz vokal bölümünde devam ederken 2000 yılında Kenan Doğulu ile tanıştı ve birlikte çalışmaya başladı. 7 yıldır sanatçının aralıksız olarak vokalistliğini sürdüren Sıla, bu zaman zarfında Büyük Kulup, Moda Deniz Kulubu ve Galatasaraylılar lokali gibi İstanbul’un çeşitli mekanlarında Efe Bahadır’la Fransizca, ingilizce ve Türkçe şarkılar söyleyerek yaptığı programlarla da kendi dinleyici kitlesini oluşturmayı başardı.
Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer alırken, ilk solo albümü olan “SILA” nın oluşumuna zemin hazırladı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve “Sıla” dizisinin şarkısı olan ortak besteleri “Sıla/Töre” sayesinde tanışmıştır. Sıla’nın hemen ardından ‘Yaban Gülü’ dizisinin jenerik müziğini yapmıştır.
Sıla, kendi adıyla aynı ismi taşıyan ilk solo albümünü, 2007 yılının sonlarında Sony BMG etiketiyle piyasaya sürdü.
Ayrıca Sıla’nın yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer (Yolun Açık Olsun/Vur kadehi Ustam), Kenan Doğulu (Demedi Deme/Boğaziçi), Emel Müftüoğlu (Eğlenilecek Kızlar, Evlenilecek Kızlar/Ağla) gibi değerli sanatçıların albümlerinde yer almıştır.

sila-003.jpg


Sıla, bir çok da müzik ödülü almıştır.
14 Şubat 2017 tarihinde İstanbul’dan Ankara’ya aracı ile giderken kaza yaptı hafif yaralandı. Düzce Atatürk Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından konser vermek için Ankara’ya geldi.
2017 yılında Ahmet Kural ile şarkıcı Sıla birlikte olduktan sonra 2018 yılının Ocak ayında ayrıldılar.
Albümleri :
2007 – Sıla
2009 – İmza
2010 – Konuşmadığımız Şeyler Var
2012 – Joker
2012 – Vaveyla
2014 – Yeni Ay

Kaynak: Sıla Kimdir, Nerelidir, Nerede Doğdu? Kaç yaşındadır?

Bir önceki yazımız olan Yakındaki Konserler başlıklı makalemizde KOPJNSERLER ve SAGOPA KAJMER KONSERİ hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Evde Siyah Nokta Bandı Hazırlama

Siyah nokta, cildin alt katmanların da...

Bakan Albayrak’tan ÖTV ve KDV müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, vergi...

Yeni İstanbul Havalimanı nerede, nasıl gidilir?

29 Ekim 2018 tarihinde açılışı yapılan...

Kapat