Göz Çevresini Gençleştirmek İçin Doğal Çözümler

Kadınların en az yeme içme kadar önem verdikleri cilt bakımı ve güzellik çalışmaları, kişileri günden güne doğal çözüm arayışına yönlendiriyor. En doğal ürünlerin tercih edildiğini şu günlerde, kimyasaldan gittikçe uzaklaşan kadınlar, hayatlarını doğal ürünlerin akışına bırakıyor. Göz çevresini gençleştirmek için doğal çözümler üretiliyor.

1)Göz Altı Morlukları

Göz çevresi de en az cilt bakımı kadar önemli olan kadınlar, özellikle morluklardan ve kırışıklıklardan yakınıyor. Daha genç ve dinamik görünmek adına tüm yolları deneyen kadınların, bu yöndeki araştırmaları oldukça başarılı.

2)Kahvaltı Önemli

Doğal bitkilerden ve yiyeceklerden yararlanan güzellik uzmanları, çok zorda kalınmadıkça estetiği önermiyor. Her şeyden önce iyi bir beslenme alışkanlığı kazanılması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, en önemli öğün zamanının sabah kahvaltını olduğunu belirtiyor.

3)Kaliteli Uyku

İyi bir beslenme alışkanlığından sonra kaliteli bir uyku düzeni geliyor. Gün boyu teknolojik ürünlerin mağduru haline gelen gözlerimizin, gece sağlam bir uykuyu hak ettiğini söyleyen uzmanlar, ortalama 8 saatlik bir uykunun yeteceğini belirtiyor. Uyku düzeni kadar kalitesi de son derece önemli. Işık ve ses almayan odalarda uyumanın hem göz hem de beyin sağlığımız açısından önemi anlatılmaz.

4)Su İçmek Gerekiyor

Göz çevresinde meydana gelen istenmeyen bazı görüntülerin büyük bir kısmı düzensiz beslenme ve uykusuzluk. Tüm bunların yanı sıra, susuz kalan bir vücut da bu etkisini öncelikle bakışlarımızdan çıkarıyor. Günde yeterli beslenme ve uykunun yanında yeteri kadar içtiğimiz su, bakışlarınızı ve göz çevresini berraklaştıracak.

5)Nemli Tutmak

Vücudumuza içeriden verdiğimiz etki kadar dışarıdan vereceğimiz destek de son derece önemli. İyi nemlendirilmiş bir göz çevresinde asla sorun yaşanmayacaktır. Gece gündüz kremleri ve kalitesi işte bu noktada önem taşıyor. Her markanın kremleri kullanılmayacağı gibi, her ürünün kalitesine de inanılmamalıdır.

6)Göz Çevresi En Hassas Bölge

Göz etrafında bulunan derimiz vücudumuzun en hassas ve ince derilerinden bir tanesidir. Oldukça dikkat edilmesi gereken bu bölgeye her krem ya da ürün uygulanmaz. Hassas bir yapıya sahip olan göz çevremizi genç ve sağlıklı tutmak adına uzmanlardan gerekli desteği almak son derece önemli.

7)Bitkisel Ürünlere Dikkat

Birbirinden farklı ürünlerin yer aldığı kozmetik mağazalarında, pazarlama adına satılan her ürün bizim için olmayabilir. Cilt testlerinden geçmiş Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler kullanmaya özen göstermelisiniz. Kozmetik ürünlerin yanı sıra bitkisel ürünlerin de hızla yer aldığı mağazalarda, ürün kullanım tarihlerine dikkat edilmesi gerekiyor. Bitkisel ürünlerin raf ömrünün uzunluğu sizi yanıltmasın. Göz çevresinin hassasiyeti bizi bu yönde daha dikkatli olmamız konusunda uyarıyor.

8) Patates Göz Çevresi İçin Önemli

Göz çevresini gençleştirmek adına doğal çözümler arasında yer alan bitkisel ürünlerin başında patates geliyor. Akşamları gözlerimizin üzerine koyacağımız birer dilim çiğ patates, gün boyu oluşan yorgunluğumuzu alıyor.

Bir önceki yazımız olan Arındırıcı Peelinglerinizi Evde Kolaylıkla Yapabilirsiniz başlıklı makalemizde evde peeling yapımı, Kahve İle Peeling Nasıl Yapılır? ve Karma ciltler için peeling hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
n11.com 11.11 indirimlerini kaldıramadı

11.11 indirimlerini 1 ay kadar öncesinden...

Türkler yaptı! Kanser nefesten teşhis edilecek

Ege Üniversitesinden yapılan açıklamaya göre, Ege...

Milli İHA’larda yerli haberleşme dönemi

Milli insansız hava araçlarının (İHA) uydu...

Kapat