Sigorta Olmadan Kredi Çıkar Mı?

Sigorta olmadan kredi çıkar mı konu başlığı freelance olarak çalışanlar ya da sigortasız olarak çalışan kişiler tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. Kişisel sigortaların bu denli yaygınlaştığı ve SSKnın ikinci planda kalmaya başladığı son dönemlerde dahi bankaların ilk olarak baktığı verilerin başında sigorta primleri gelmektedir.

Denizbank sigortasız kredi vermeyen bankalar arasındadır. Kişilerin muhakkak sigortalı ve sürekli bir işte çalışmasını talep etmektedir. Finansbank sigortasız kredi konusunda aynı şekilde hassas sınırları olan bankalardandır. Kişilerin ancak son 6 ayda eksiksiz bir biçimde sigorta yaptırmaları durumunda kredi başvuruları olumlu yanıtlanmaktadır.

Sigortam Yok Kredi Çekebilir Miyim?

SSKsız kredi çıkartılır mı sorusunun olumsuz yanıtlanması üzerine kişilerin masraflar konusunda farklı arayışlara girmeleri söz konusu olmaktadır. Geliri olmayan kişilerin sigorta alması daha sonrasında kişilerin ödeme zorluğu çekmeleri ile sonuçlanmaktadır. Bu nedenle kişilere kredi verilmemektedir. ING bank sigortasız kredi vermeyen bankalar arasındadır. Bireysel olarak başvuruda bulunduğunuzda ya da kefil gösterdiğinizde bile bankadan ret cevabı alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bankaların küçük çaplı olan kredilerde bazı istisnalar yapmış oldukları da görülmektedir. Bunun için bankaların eski müşterisi olmanız ve daha önce herhangi bir ödeme sorunu yaşamadığınızı da beyan etmeniz gerekmektedir.

Geliri Olmayana Kredi

Sigortasız kredi çekme imkanı konusunda bankaların oldukça katı davrandığı görülmektedir. Özellikle köklü bankaların geliri olmayan kişilere kredi sağlaması kesinlikle söz konusu değildir. Fakat Odeabank gibi henüz kurulumunu yeni tamamlamış olan bankaların kişilere gelir belgesi olmadan da kredi sağlayabildiği bilinmektedir. Tabi ki bu kredilerin çok geniş çapta olmayacağının da altı çizilmelidir. Özellikle konut kredisi ya da taşıt kredisi gibi geniş çaplı olan kredilerin gelir belgesi olmadan hanenize geçirilmesi söz konusu olmayacaktır.

Sigortasız Kredi Veren Bankalar 2018

Sigorta olmadan kredi çıkar mı sorusu 2017 senesi içerisinde en sık dile getirilen soruların başında gelmektedir. Kişilerin sigortasız bir biçimde bankalardan kredi alması için miktarın oldukça düşük olması gerekmektedir. Düşük miktarlı kredilerde zaman zaman mal varlığı göstererek kredi verilebilmektedir. Çoğunlukla gelir belgesi istenmediği zaman kefil talep edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: