Çekme Belgeli Araca Kredi Çıkar Mı?

Çekme belgesi aracın tüm borçlarının ödenmesinden sonra plakanın eslim edilmesi manasına gelmektedir. Bu şekilde kişiler vergi ödemek gibi zorunluluklardan da kurtulmuş olur. Satış işlemleri sırasında çekme belgeli araçtır şeklinde uyarılar görebilirsiniz. Çekme belgeli aracın eğer pert kaydı yoksa bankadan kolaylıkla kredi çekmeniz mümkün olacaktır.

Ağır hasar kayıtlı araca kredi çıkar mı sorusu ise olumsuz bir biçimde yanıtlanmaktadır. Kişilerin ağır hasarlı araçlar için sigorta yaptırmaları da kredi çekmeleri de söz konusu değildir. Çekme belgeli araca kredi çıkar mı konu başlığının da bu nedenle iki aşamalı gözden geçirilmesi gerekmektedir. Aracın pert ya da ağır hasar kaydı yoksa kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Hasarlı araç kredisi konusunda uygulanan prosedürler ise farklılık göstermektedir.

Ağır Hasarlı Araca Kasko Yapılır Mı?

Araç kredisi neden çıkmaz sorusunun yanıtı birçok farklı sebep üzerinden yanıtlanabilir. Kişilerin ağır hasarlı araca kasko yaptırma imkanı söz konusu olmadığı için bankalar bu araçlar üzerinden kredi sağlama imkanını da kişilere sunmamaktadır. Bir araç için kedi alabilmek adına muhakkak o aracın kaskolu ve sigortalı olması şartı getirilmiştir. Ağır hasarlı araçların ya da pert olarak nitelendirilen araçların kasko yapılması da firmalar tarafından reddedilen noktalardandır.

Ağır Hasarlı Kayıtlı Araç Kasko Olur Mu?

Araç kredisi çıkmıyor ve bunun sebebi de kasko sorunu diyorsanız sigorta şirketleri ile yeniden görüşebilirsiniz. Ağır hasarlı araçların sigorta yapılması genel itibari ile firmalar tarafından reddedilmektedir. Kasko olmadığı için de kredilendirmeye tabi tutulamamaktadır. Kişilerin araç satın alımı sırasında bu detayları akıllarında bulundurmaları gerekmektedir.

Hasarlı Araç Alınır Mı?

Ağır hasar ve pert aynı şey mi konu başlığı da sıklıkla araştırılmaktadır. Pert hiçbir şekilde kullanılamayacak araç manasına gelmektedir. Ağır hasarlı olanlar ise kişilerin hala kullanabildikleri araçlar için kullanılmaktadır. Her iki araç türünün de kredilendirilmesi ve kasko yapılması konusunda büyük sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Çekme belgeli araca kredi çıkar mı konusu ise ayrıca incelenmelidir. Çekme belgesi herhangi bir hasardan kaynaklanmıyorsa kredilendirme işlemleri kolaylıkla tamamlanabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'ye yatırımcı yağmuru hızla artıyor başlıklı makalemizde dolar Kuru saldırısı, Kur saldırısı ve Türkiye hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Makedonya’nın adı resmen değişti

Makedonya Meclisi, ülkenin adının Kuzey Makedonya...

Grip nedir nasıl giderilir?

Bir çok kişinin grip olduğundan dolayı...

Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Doğu Anadolu Bölgesi...

Kapat