Bin 500 Türk, Yunanistan’da mahsur kaldı

The Bodrum Cup Yelken Yarışları kapsamında Bodrum’dan Yunanistan’ın Leros Adası’na giden bin 500 kişi, hızı saatte 90 km’ye çıkan fırtına nedeniyle mahsur kaldı.

Bodrum’da düzenlenen The Bodrum Cup Yelken Yarışları’na katılan bin 500 kişi Yunan adasında mahsur kaldı.

Akşam saatlerinde Bodrum’a dönecek olan yarışmacılar fırtınanın 90 km hıza ulaşması nedeniyle Leros Adası’ndan hareket edemedi. 120 yelkenli teknenin katıldığı bin 500 yarışmacının bulunduğu Bodrum Cup Yelken Yarışları bir gün ertelendi. Teknelerle Leros Limanı’na yanaşan yarışmacıların gün boyu eğlenceli vakit geçirdikleri öğrenildi. Bir gün daha Leros’ta konaklayan teknelerin yarın Leros – Gümüşlük, daha sonra da Gümüşlük – Bodrum etabını tamamlayacakları aktarıldı.

The Bodrum Cup’un kurucu Başkanı Erman Aras, Leros Adası’nda kaldıklarını ifade ederek “Yarışların 3’üncü ayağı Leros – Datça, Körmele etabı rüzgar nedeniyle yapılamadı. 60 mil hızla esen rüzgar (90 km hız) şiddeti nedeniyle yarışmacılar şehrin tadını çıkardılar. Sabah saat 10.00’da Leros – Gümüşlük etabı yapılacak” dedi.

Fırtına nedeniyle yarışın Leros ile Datça-Körmen, Körmen ile Bodrum Kissebükü ve son gün de Kissebükü-Bodrum arasında yarışlar iptal edildi.

Bir önceki yazımız olan Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı başlıklı makalemizde Meteoroloji, Meteoroloji haberleri ve Meteoroloji uyarısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Toprak Hisseli Daireye Kredi Çıkar Mı?

Vakıfbank hisseli tapuya kredi veren bankalar...

Hosting ve SEO Hosting Arasındaki Farklar

Hosting : Bir web sitesinin içeriginin...

Sigorta Olmadan Kredi Çıkar Mı?

Sigorta olmadan kredi çıkar mı konu...

Kapat