YGS 2017 SINAV SONUCU VE YGS 2017 HAKKINDA BİLGİLER

YGS yani Yüksek öğretime Geçiş Sınavı olarak adlandırılır bu sınavda YGS,12 Mart 2017 Pazar günü tek oturumda yapılacak. Sınav, saat 10.00’da başlayacak ve 160 dakika sürecek.

Türkçe Testi: 40 soru,

Matematik Testi: 40 soru,

Sosyal Bilimler Testi: 40 soru,

Fen Bilimleri Testi: 40 soru olmak üzere toplam 160 soru var.

Bu sayede her 1 soruya 1 dakika süre tanınmış olacaktır.

SINAVDA YANIMIZDA NELER BULUNDURMALIYIZ ?

Sınava girecekler yanlarında renkli veya siyah beyaz sınava giriş belgelerini yanında bulundurmak zorundadırlar.Sınava giriş belgelerini 10 gün öncesinden alınması gereklidir. ÖSYM‘nin (https://ais.osym.gov.trkendi internet sitesinden sınava giriş belgenizi çıkartabilirsiniz.Ayrıca sına giriş belgeleri adrese gönderilmeyecektir.Sınava giriş belgesini kaybedenler tekrardan çıkartabilirler.Sınava girmeden önce sınava gireceğiniz yere bakın.Sınava girmeniz için yanınızda sınav giriş belgesinden başka Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı bulunması eğer ki yoksa pasaport getirilmesi zorunludur. Nüfus cüzdanı fotoğrafınız güncel olması gereklidir.Salon görevlilerinin sizi kolaylıkla tanıması için eğer ki salon görevlisi sizi tanımakta güçlük çekerse sınava alınmama gibi yetkisi bulunmaktadır.Ayrıca pasaportun süresi geçerliliğini yitirmemiş olması gereklidir.Sınava girecek olan adayın sınav yerinde kalem,silgi,kalemtıraş,şeker,peçete ÖSYM tarafından verilecektir.Aday yanında su getirebilir.Şeffaf pet şişede olması gereklidir.

YGS 2017 SORU KİTAPÇIĞININ CEVAP ANAHTARLARINA NEREDEN ULAŞABİLİRİM ?

YGS 2017’nin sınav soruları hem de cevap anahtarlı bir şekilde ÖSYM kendi sitesi üzerinden yayımladı buraya tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

 

SINAVDA YANIMIZDA NELER BULUNDURMAMALIYIZ ?

Sınava girecek adaylar yanlarında telefon,çanta,cüzdan,güneş gözlüğü numaralı hariç,kol saati,anahtar,telsiz,fotoğraf makinesi,bilezik,para,elektronik ve metal cihazlar bulundurulması yasaktır.

“ENGELLİ/SAĞLIK SORUNU OLAN ADAYLAR VE SAĞLIK DURUMU/ENGEL BİLGİ FORMUNUN DOLDURULMASI” maddesini dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.).

SINAV SONUCUMU NEREDEN ÖĞRENECEĞİM ?

Sınava giren öğrenciler Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarası ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin Sonuç Açıklama sitesinden öğrenebilirsiniz.

SINAVA GİRMEDEN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR ?
*İlk olarak sınava girmeden 1 gün öncesi çalışabilirsiniz bazı kişiler çalışmayın demekte fakat son gece dahi çalışmak sizin için bilgilerinizin pekişmesine yardımcı olacaktır.

*Sınav sabahı çalışın aslında sınav sabahı değil normal sınavlarda da sabah çalışın çünkü gece yatarken o gün yaptıklarınız beyninizden bir kısmı silinir zihniniz bu sayede açık kalır.

*Sınavdan 1 gün önce kafanızı dağıtacak bir şeyler yapın örneğin arkadaşlarla dışarıda gezme gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

*Sınava girmeden önce kendinizi test edin deneme alıp çözebilirsiniz çözerken kendinize kısıtlama koymalısınız örneğin 1 testi 40 dk süreyle çözmek gibi bu süreyi gittikçe azaltabilirsiniz.

*Sınavdan önceki haftalar dengeli beslenmeye çalışın dengeli beslenmek hem sağlığınız için önemli hem de kan şekeriniz normal düzeyde olduğu için zihniniz açık kalacaktır.

Bir önceki yazımız olan 2017 TEOG SORULARI VE CEVAP ANAHTARI başlıklı makalemizde 2017, 2017 TEOG ve DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Slime Nasıl Yapılır ? – How To Make Slime ?

Günümüzde çoğu kişinin hatta milyonlarca kişinin...

En güzel pasta tarifleri

Bir numaralı adresiniz olacak nitelikteki pasta...

Dinamik Web Site Nedir ?

İçerik açısından zengin ve içeriği sürekli...

Kapat