7 Mayıs 2017 ALES SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

ALES’in açılımı Akademik Personel Ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı’dır.Artık ÖSYM’nin açıklamalarına göre yapılan ALES sınavlarında sınavın sadece %10 soru ve cevabı açıklanacağı bildirildi.Şimdi sınavın kaç soru olduğu ve kaç dakika olduğuna bakalım. ALES’te 40 sayısal 1, 40 sayısal 2, 40 sözel 1 ve 40 sözel 2 olmak üzere toplamda 160 soru sorulur.

2017 ALES sınavına girecek olan adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr sitesinde T.C kimlik numarası ve aday şifreleri ile sınav giriş yeri belgesini çıkarttırabilirler.Sınava çalışmak için sizler için ALES çıkmış sorulara bakabilirsiniz

 

2017 ALES İlkbahar Dönemi Sınav Soru Kitapçığı ve Yanıtları için Tıklayınız

2016 ALES Sonbahar Dönemi Sınav Soru Kitapçığı ve Yanıtları için  Tıklayınız

2016 ALES İlkbahar Dönemi Sınav Soru Kitapçığı ve Yanıtları için Tıklayınız

 

 

SINAVA GİRMEDEN ÖNCE NELER YAPILMALIDIR ?
*İlk olarak sınava girmeden 1 gün öncesi çalışabilirsiniz bazı kişiler çalışmayın demekte fakat son gece dahi çalışmak sizin için bilgilerinizin pekişmesine yardımcı olacaktır.

*Sınav sabahı çalışın aslında sınav sabahı değil normal sınavlarda da sabah çalışın çünkü gece yatarken o gün yaptıklarınız beyninizden bir kısmı silinir zihniniz bu sayede açık kalır.

 

*Sınavdan 1 gün önce kafanızı dağıtacak bir şeyler yapın örneğin arkadaşlarla dışarıda gezme gibi faaliyetlerde bulunabilirsiniz.

 

*Sınava girmeden önce kendinizi test edin deneme alıp çözebilirsiniz çözerken kendinize kısıtlama koymalısınız örneğin 1 testi 40 dk süreyle çözmek gibi bu süreyi gittikçe azaltabilirsiniz.

 

*Sınavdan önceki haftalar dengeli beslenmeye çalışın dengeli beslenmek hem sağlığınız için önemli hem de kan şekeriniz normal düzeyde olduğu için zihniniz açık kalacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan YGS 2017 SINAV SONUCU VE YGS 2017 HAKKINDA BİLGİLER başlıklı makalemizde 2017, ÖSYM ve SINAV SONUCU hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Mobil Dünya Kongresi’nde 5G rüzgarı

Huawei, bu yıl Barselona'da Mobil Dünya...

SEO Danışmanlığı Nedir?

İnsanlar artık bütün iş, bilgi aktarımı...

göz lensi nedir nasıl takılır?

Göz lensi günlük hayatımızda bazı kişilerin...

Kapat