Parrot Bebop Drone 2 İncelemesi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İyi Papağan Bebop Drone 2, ortalama sırt çantanıza takılacak kadar küçüktür, ancak pil ömrünün yaklaşık iki katı olan orijinalden daha sağlamdır. Pervaneleri tıkandıkları anda dururlar, kolay namlu yuvarlanır ve açılır ve yeni sıralı dönüş kabiliyetleri uçmayı daha eğlenceli kılar ve içeride veya dışarıda kararlıdır. Üçüncü taraf Bluetooth denetleyicileriyle pilot olarak kullanılabilir.

Kötü Muazzam Skycontroller uzaktan kumandası ile bir araya getirildiğinde pahalı ve video kalitesi ilk nesil Bebop’tan pek fazla bir gelişme göstermedi. Uygulama içi satın alımlar, diğer drone üreticilerinin içerdiği özellikler için gereklidir. Kontrol aralığı mobil cihazınıza ve uçuş koşullarına bağlıdır. Fotoğraf ve video için 8 GB dahili depolama alanıyla sınırlıdır.

Belki de tasarım, büyüklüğü ve ağırlığı, ya da bir büyük kutu satıcısının oyuncak mağazasında ya da kamera bölümünde olduğu gibi bir telefon aksesuarı olarak satılmış olduğunu bulmanız muhtemeldir, ancak Parrot’s Bebop 2 bir tane Bulabileceğiniz en az korkutucu kamera dronları. Çoğu oyuncak uçağınkinden daha az bile olsa, kendi kendine çıkar ve kendi başına indiğinden ve içeride veya dışarıda yer almakta zorluk çekmez.

Bir telefon veya tablet ile kontrol ediliyor olması kesinlikle yardımcı olur. Dokunmatik ekranla uçmak en iyi deneyim değil, dürüstçe birine ilk defa düzenli bir uzaktan kumandayı teslim etmek tartışmasız daha iyi değil. Çubuklar, düğmeler ve düğmeler yerine, bir ekrana dokunup başparmağınızı kaydırıyorsunuz veya sadece uçmasını istediğiniz yönde eğiyorsunuz. Mobil uygulama ücretsizdir, ancak daha gelişmiş uçuş planı yeteneklerinin kilidini açmak için 20 dolarlık bir uygulama içi satın alma işlemi yapabilirsiniz, böylece Bebop 2’nin diğer şeyleri izleyebilmesi için ara nokta belirlemenizi sağlar.

Quadcopter ortalama bir sırt çantasına sığacak kadar küçüktür ve bir pound’un (500 gram) üzerinde, seyahat etmek kolaydır. Pervanelerin yanı sıra, hareketli parça yoktur, bu da çarpışmada hayatta kalma şansını arttırır. ABS gövdesi daha da sertleştirmek için cam lifi ile güçlendirilmiştir. Aynı zamanda, çarptığı ikinci şeyi durduran esnek plastik pervanelerle bulabileceğiniz en güvenli uçaklardan biridir.

Bu şeyler nedeniyle, Bebop 2 muhtemelen şu anda Bebop 2’nin 500 dolarlık fiyat etiketini paylaşan DJI Phantom 3 Standard gibi bir oyuncak ve daha az ciddi bir kamera uçağı olarak ortaya çıkıyor. (Bebop, Avustralya’da 900 ABD Doları, İngiltere’de 440 ABD Doları, DJI ise 859 ABD Doları ve 449 ABD Doları’dır.) Açıkçası, yüksek kaliteli hava fotoğrafları ve videoları en önemlisi ise, Fantom 3 Standardı. (Bebop’dakilere benzer uçuş planı yetenekleri de Standartlara göre daha pahalı değildir.)

Daha fazla aile dostu bir şeyler istiyorsanız Bebop 2’yi düşünün. Birincisi, uçuşlarını ilk kez kontrol ederken bir arkadaşınıza devrettiğinizde paniğe kapılmayacağınız bir şey. Paylaşmak için iyi video ve fotoğraflar çekebilen, ancak aynı zamanda çökmelerden sağ kurtulan ve ekranda birkaç dokunuşla kaybolan bir kamera uçağı.

Aslında iki farklı Bebop 2’yi test ettim. Bunlardan ilki, gözden geçirdiğim orijinal Bebop gibi, zaman zaman kablosuz sinyallerini uçuş sırasında düşüren bir ön hazırlık ünitesiydi. Havada yüzlerce ayak varken ya da bir su kütlesinde dışarı çıkarken gerçekleşmesini istediğiniz bir şey değil. Papağan, bunun eski modellerde bir hata olduğunu ve tipik bir deneyim olmadığını söyledi.

Bunu onaylamak için ikinci bir birimi test ettim ve aslında test ederken herhangi bir düşüş yaşamadım. Bu, yeni bellenimi nedeniyle olmuş olabilir veya ilk droneda veya belki her ikisinde de yanlış bir şey vardı. Tek bildiğim, test ettiğim ikinci Bebop 2’nin gayet iyi bir performans sergilediği.

Papağan, Bebop 2’yi bir mobil cihaz kullanarak 300 metreye (yaklaşık 985 fit) uzağa uçmanın mümkün olduğunu iddia ediyor. Bu da bir ortalamadır, dolayısıyla potansiyel olarak daha da ileri gidebilir veya bu işaretin altına düşebilir. Ağaç ve binalardan diğer kablosuz sinyal trafiğine, kullandığınız cihaza kadar her şeye bağlı olarak mesafe değişecektir. Cihazı nasıl tuttuğunuz bile sinyal kalitesini belirleyebilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, yoğun olarak doldurulmuş bir alanda (yani çok fazla kablosuz sinyalle) ağaçların çevrelediği açık bir alanda iPad Air 2 yüklü en son üretici yazılımını (3.2.0 sürümü) kullanarak test ettim ve video kesilmeden önce 200 metreden fazla. Daha uzağa uçabilir miydi? Muhtemelen, hatta video beslemesini geri almış olabilirim. Ama güvenli oynadım ve otomatik Eve Dön seçeneğini kullanarak geri çağırdım. Mesele şu ki, Bebop 2’yi ne kadar uzağa uçurabileceğinizi ortamınıza ve cihazınıza bağlı.

En iyi ürün yelpazesi ve fiziksel kontroller için, Parrot’un devasa ve garip Skycontroller’ı için birkaç yüz dolar daha harcayabilirsiniz. Drone için tam kontrollere ve en üstte 1,2 mil (2 kilometre) kadar uçmanıza olanak tanıyan yükseltilmiş bir Wi-Fi telsiz var. Ancak FreeFlight mobil uygulaması da yüklü olduğundan uçmak için mobil bir cihazla eşleştirmeniz gerekmez. Ayrıca, yan tarafında tam boyutlu bir HDMI çıkışı vardır ve kameranın ne gördüğünü görmek için harici bir ekran bağlamanıza olanak tanır ve ayrıca sizi birinci şahıs görüşlü (FPV) uçuş için tamamen batırmaya yarayan kulaklıkları da destekler.

Skycontroller, fiziksel kontroller için tek seçeneğiniz değil. Bir Bluetooth oyun kumandası alabilir ve tabletiniz veya telefonunuzla pilotluk yapmak için kullanabilirsiniz. Papağan nasıl kurulacağını ve bazı denetleyicileri önerdi.

Kamerası, toz geçirmez ve daha geniş bir diyafram açıklığına sahip lens kaplaması için yeni bir tasarıma sahip olmasına rağmen, 180 derecelik bir görüş alanını kapsayan geniş açılı bir mercekle 14 megapiksel sensöre sahip, aksi halde değişmiyor. Bu, benim için Bebop 2 için en çok hayal kırıklığı yaratan şey.

Çevrimiçi paylaşmak veya bir telefonda veya tablette küçük boyutlarda görüntülemek için gökten harika bir video çekmek için, özellikle tam gün ışığı altında uçuyorsanız, Bebop 2’den aldığınız şeyden muhtemelen çok mutlu olacaksınız. DJI Phantom 3 Standardına kıyasla, yine de işareti özlüyor.

Diğer birçok kamera uçağında bulunan motorlu bombalar yerine, Bebop 2 düzgün video sonuçları için üç eksenli dijital stabilizasyon kullanır. Her şey düşünüldüğünde, çalkalamayı ortadan kaldırarak gerçekten iyi çalışıyor. Papağan ayrıca kamerayı hareket etmeden “hareket ettirmenize” izin veren dijital olarak kaydırma ve eğme işlemlerini gerçekleştirir. Akıllıdır, ancak sensör ve merceğin yalnızca belirli bölgelerini kullanarak yapılır, böylece balık gözü merceğin yanı sıra panjur artefaktlarından siyah bir alan elde edebilirsiniz. Lensin ortasını kullanmaya ve aşırı köşelerden kaçınmaya devam ederseniz, bu sorun olmaz.

Yukarıdaki örnek videoda, dijital ağaçlardeki yırtılmaların bir kısmını görebilirsiniz; bunun yanı sıra, duygusal ağaçlar gibi ince detayların eksikliğine ek olarak, binalar ve diğer yapılar sadece daha ressam görünüyor. Ayrıca kenar taraması ve takma eserler de var.

Temel olarak, video kalitesi fantastik olmasa da, günün sonunda bu quadcopter’in ne işe yaradığı gündelik kullanıma uygundur.

Her şey 8GB dahili flaş deposunda saklanıyor ve genişletmek için microSD kart yuvası yok. Uçaklardan fotoğraf ve video klip çekmek, mobil cihazınıza kablosuz olarak yavaşça aktarılarak veya Bebop’tan bilgisayara bir Micro-USB kablosu kullanılarak yapılabilir. Özellikle dronun her zaman açık kalması gerektiğinden bu biraz acı verici.

Orijinalden sabitlenen şey pil ömrüdür, çünkü gövde daha büyük bir paketi desteklemektedir. Gitsin dayanılmaz konektör ve Velcro kayış. Bunun yerine, geriye kayan ve yerine kilitlenen 2.700 mAh pil elde edersiniz. Papağan 25 dakikaya kadar sürebileceğini ancak 20 dakika gibi daha fazla bekleyebileceğinizi söylüyor – eğer hızlı hareket ediyorsanız veya çekiyorsanız daha az. (Bu arada, uygulama, daha hızlı uçuş için maksimum eğimi ayarlamanın yanı sıra maksimum dikey hız ve basit sürgüleri olan diğer uçuş parametrelerini ayarlamanızı sağlar.)

Ekstra piller (her biri yaklaşık 70 dolar) mevcuttur ve bir bileşene zarar vermeniz durumunda, Parrot, yedek parçalarınızı kameradan GPS modülüne kadar yedek parça haline getirdi – satın almanız ve takmanız için. Kaza yapmasanız bile, muhtemelen başka bir batarya ya da iki ya da daha fazla pervane satın almak isteyeceksiniz.

Parrot Bebop 2 kesinlikle orijinali geliştirir ve taşınabilirliği ve daha güvenli tasarımı için iyi bir seçimdir, ancak daha sıkı rekabet ve sadece iyi görüntü kalitesi genel çekiciliğini sınırlar.

Bir önceki yazımız olan DJI Mavic Air İncelemesi başlıklı makalemizde DJI Go 4, DJI Go 4 drone ve DJI Mavic Air hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Ofis Nasıl Dekore Edilir ?

Şüphesiz ki ofislerimiz bizim için çok...

Memurlara fazla mesai zammı!

Devlet memurlarının 1 lira 97 kuruş...

Ayakkabı Vurmalarına Karşı Alınabilecek Önlemler

Günlük hayatımızda özellikle en çok kadınlarda...

Kapat