DJI Mavic Air İncelemesi


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

İyi DJI Mavic Air’in katlanan tasarımı, 4K çözünürlüklü kamerası ve üç eksenli gimbal ile güzel fotoğraflar ve videolar çekerken seyahat için mükemmel kılar. Otomatik çekim seçenekleri ve engellerden kaçınma, hızlı ve iyi sonuçlar almayı kolaylaştırır.

Kötü Uçuş süresi genellikle 15 ila 18 dakika arasındadır, bu nedenle ekstra pil satın almayı bekleyin. Uygulamayla pilotluk yapmak, özellikle daha küçük ekranlarda sinir bozucu olabilir. Engellerden kaçınma sizi yanlardan veya üstlerden korumaz.

DJI Mavic Air, inanılmaz derecede küçük bir pakette paketlenmiş mükemmel 4K videolar çeken, uçması kolay bir drone.

DJI’dan en son ve en iyi yönlerden biri olan tüketici droneu, dronlar için Apple ve Samsung’un akıllı telefonlar için ne olduğunu etkili bir şekilde kullanan isim. Mavic Air, Ekim 2016’da piyasaya sürüldüğü günden beri tüketici için kameralı uçak önerim olan Mavic Pro’nun en iyi yönlerini etkili bir şekilde birleştiriyor – daha rahat odaklı, seyahat dostu Spark’ın taşınabilirliği ile daha iyi engellerden kaçınma ve gelişmiş bir 4K video kamera da dahil olmak üzere karışıma bazı yeni özellikler ekliyor.

799 Dolar, 769 Dolar ve 1.299 Dolar’dan başlayan Hava, Spark’dan net bir adım atıyor, ancak 999 Dolarlık Pro’ya karşı pozisyonu daha tehlikeli. Mavic Pro, Air’in bilmediği bir çift özelliğe sahip, ancak bunun tersi de geçerli. Temel olarak, Pro’nun pil ömrü ve video iletim aralığı üzerinde küçük bir kenarı vardır ve videoyu 4.096×2.160 piksel olan “gerçek” bir 4K çözünürlükte kaydedebilir. Ayrıca, temel Pro modelinden birkaç dakika daha uzun ve daha uzun süren bir Pro Platinum sürümü de var.

Öte yandan, Air, hem Spark hem de Mavic Pro’dan çok daha akıllı bir insansız hava aracıdır. İçerideki yeni teknoloji sayesinde sadece uçmanızı daha güvenli kılmakla kalmaz, aynı zamanda dronun kendisini de zarar görmemesini sağlar. Hızlı özçekimlerden daha fazlasını yapan, ancak seyahat için inanılmaz derecede kompakt olan bir kamera uçağı arayan profesyoneller için, Mavic Air neredeyse mükemmel.

Özelliklere dalmadan önce, batarya ömrü hakkında konuşalım. Hava uçuş süresi 21 dakikaya kadardır. Bu rüzgâr olmadan ideal koşullarda. Testlerimde genellikle rüzgarla 15 ila 18 dakika sürekli uçuş sürdüm. Ekstra pil satın alabilirsiniz ve muhtemelen gerekir; DJI, ek pervaneler, iki ekstra pil ve bir çok pilli şarj hub’ı ekleyen 999 $, 949 £, 1.599 Avustralya Doları tutarında bir “Daha Fazla Uçuş” paketine sahiptir. Çok az şey sadece uçuş süresinin bitmesi için doğal bir noktaya seyahat etmekten daha fazla hayal kırıklığı yaratıyor. Bununla birlikte, okyanustaki 400 metre havada ve güvenli bir şekilde geri dönmek için zamanın tükenmesi durumunda yedek bir pilin size bir faydası olmayacağını unutmayın.

Gücü kullanarak bir uçağı uçurmak gibi
Havaya özgü birçok özellik var, ancak yeni SmartCapture modu, dronu basit el hareketleriyle uçurabilmenizi sağlayan zekanın iyi bir demosu. Spark’ın benzer bir Hareket modu vardır, böylece uçağı avucunuzdan indirebilir ve indirebilir ve havada veya telefon veya kontrol cihazı olmadan video klipler için fotoğraf çekebilirsiniz. Mavic Air’in jestleri size Spark’tan daha fazla kontrol sağlıyor.

SmartCapture moduna DJI Go 4 mobil uygulaması üzerinden girebilir veya 9 Şubat firmware güncellemesi sayesinde arkadaki ışık / düğmeye iki kez basabilirsiniz. Ellerinizi kullanarak Havanın yerden kalkmasını veya karaya inmesini ve kendinizden uzağa veya kendinize doğru uçmasını, rakımını artırmasını ve hareketlerinizi izlemesini sağlayabilirsiniz. Bir barış işaretinin yanıp sönmesi bir fotoğraf çeker, baş parmaklarınızla ve işaret parmaklarınızla bir kare yaparken video kaydını başlatır ve durdurur. Hepsi çok güzel, ama çoğunlukla arkadaşlarınızdan ve ailenizden wows almanın bir yolu olarak çünkü bu ve daha fazlası sadece mobil uygulama ile etrafta gezinip yapılabilir.

SmartCapture’dan çok daha kullanışlı bulduğum şey, bir konuyu takip ederken kısa video klipler kaydeden önceden belirlenmiş bir uçuş yolu grubu olan dronun QuickShot uçuş modları. Asteroid ve Boomerang – iki yeniler de dahil olmak üzere Havada altı tane var ve bunları kullanmak, takip etmesini istediğiniz konuya dokunmaktan biraz daha fazlasını gerektirir. Nihai sonuçlar, sosyal paylaşımda bulunmak için mükemmel olan ısırık büyüklüğünde videolardır.

Bu bir akıllı uçan robot
Otomatik QuickShot modları ve SmartCapture ara sıra kullanım için güzel olsa da, sonunda kontrol cihazını alıp kullanmak isteyeceksiniz. Bu, Spark’ın küçük ve basit olması ve ekran için bir iOS veya Android cihazınızın olması gerektiği gibi. Ancak daha kolay seyahat etmek için kontrol ünitesinin gövdesinde depolanan çıkarılabilir çubukları vardır.

Kıvılcım’ın iki katı mesafedeki kameradan 2.4 mil (4 km) mesafeye kadar dronun ve 720p çözünürlüklü bir görüntünün kontrolünü elinize alabilirsiniz. Sadece telefonunuzla uçma seçeneğine sahip olmak güzel olsa da, denetleyiciyi kullanmak çok daha zevkli. Ayrıca uçuş verileriniz için tüm ekranınızı bırakır ve çekimlerinizi çerçeveler ve arkadaki kamerayı kontrol etmek için fiziksel kontroller ekler. Ayrıca, dronun 42,5 mil (68,4 kph) hıza kadar uçabilmenizi sağlayan Spor moduna erişmenizi sağlar.

Mesele şu ki, bir insansız hava aracını kontrol etmeyi bilen pilotlar bile hala engellerle başa çıkıyorlar. Mavic Air’in yedi – yedi sistemi burada! – dahili kameralar ve kızılötesi sensörler devreye girerek, drone ortamını haritalandırmaya yardımcı oluyor, böylece nerede olduğunu ve engellerin nerede olduğunu biliyor.

Mavic Air, önünde, altında ve altında engellerin içine girmekten kaçınabilir. Ancak Havadaki yenilik, yeni Gelişmiş Pilot Yardım Sistemlerini veya APAS’ı kullanarak otomatik olarak engellerin üzerinden veya çevresinden geçebilmesidir. Sistemi test etmek için doğrudan bir şelaleye, ardından taştan bir duvara doğru uçtum ve her seferinde otomatik olarak engelin üzerinden geçti. Sonra iyi bir gözden geçirenin yapabileceği şeyi yaptım: doğrudan kendime uçtum. Yukarı ve yukarı gitmek yerine bu sefer durdu ve yavaşça etrafımda uçtu.

APAS kapalıyken bile, sensörler bir şeye ya da birine biraz fazla yaklaştığınızı bildirmek için ekranda bir uyarı tetikler. Hatırlanması gereken şey, yanlarda veya üstte hiçbir sensör bulunmaması, yani bir ağaç gölgesinin altında uçmanın hala çarpmanıza neden olacağı. (Hava ayrıca çıplak ağaç dallarını görmekle de zorlanır.) Sensörler Spor modunda da çalışmıyor. Yine de, sizi kendinizden kurtaracak küçük bir dron istiyorsanız, bu sizin en iyi seçeneğinizdir.

Yeni drone, yeni kamera
Kağıtta, Air’in kamerası Mavic Pro’daki ile aynı gibi görünebilir, ancak DJI 32 megapiksel panoramik fotoğraflar (ve daha önce bahsedilen Asteroid QuickShot) oluşturmak ve 4K çözünürlüklü video kaydetmek gibi şeyleri işlemek için yeni bir görüntü işlemcisi kullandı 100 Mbps bit hızında saniyede 30 kareye kadar. Diğer kare hızı seçenekleri arasında yavaş hareket için 60 fps’ye kadar 2.5K ve 120fps’ye kadar full HD. Yüksek bit hızları ve hızlı kare hızları büyük dosyalara neden oluyor ve DJI 8GB depolama alanı (ve dosyalarınızı hızlı bir şekilde aktarmak için bir USB-C bağlantı noktası) oluştururken, microSD yuvası için bir karta sahip olmak isteyeceksiniz.

Yüksek bit hızlı 4K video keskin görünüyor ve ince detaylarla yüklendi. Gün ışığında uçan en iyi sonuçları alacaksınız ve küçük sensör size bir miktar dinamik aralığa mal olacak. Daha iyisini istiyorsanız, daha az seyahat dostu Phantom 4 (Amazon’da 999 $) Gelişmiş veya Pro’ya geçmeniz gerekir. Minik Hava şiddetli rüzgarlarla biraz etrafa sarılsa da, videodan bunu bilemezsiniz. Üç eksenli motorlu gimbal, kamerayı dengede tutar ve videonun düzgün görünmesini sağlar.

DJI, Air‘in piyasaya sürülmesi için QuickShot ve SmartCapture modlarını oynatsa da, dronun başka video seçenekleri de var. Örneğin, Tripod, dronun hızını bir taramaya düşürür, böylece istediğiniz çerçeveyi daha kolay elde edebilirsiniz; Sinematik, durma mesafesini uzatır, böylece videonuzda sarsıntılı hareketler olmaz.

Havadaki ActiveTrack, izlenecek 16 konuya kadar tespit edebiliyor. Bir konuya dokunun ve arkadan veya yandan takip edecektir. Küçük bir açık alanda ve daha düşük irtifalarda yavaş hareket eden hedeflerde en iyi sonucu bulduğumu gördüm. (Çocukların futbol oynadığını ve ağaçlarla çevrili bir longboardda yokuş aşağı bombalamadığını düşünün.) Bisiklet ve araba gibi daha hızlı hareket eden konuları izleyebilir, ancak dronun görüşünü engelleyen hiçbir şey olmadan nispeten yavaş ve düz bir yolda hareket etmeleri gerekir.

Şu anda satın alabileceğiniz en iyi seyahat uçağı
Herhangi bir kamerada olduğu gibi, bir dron ne kadar küçükse, seyahat etmesi o kadar kolay, yanınıza almanız o kadar olası. Sonuçta hepimiz telefonlarımızdaki kameralar için normal kameralar atıyorduk. Boyut şüphe yok, Mavic Air ile ilgili en dikkat çekici şey, ancak bir kez tüm teknolojinin içine düştüğünü fark ettiğinizde, 800 doların nereye gittiğini anlıyorsunuz. Pil ömrü, istediğimizden her zaman daha kısadır, ancak ara sıra gündelik kullanımdan daha uzun süre kullanmak için güvenli, sabit bir kamera uçağı istiyorsanız, istediğiniz olan budur.

Düzeltme, saat 1. PT: 9 Şubat’taki bir ürün yazılımı güncellemesi, SmartCapture cihazını uzaktan kumanda ve DJI Go 4 uygulaması olmadan kullanmak için destek ekledi.

Bir önceki yazımız olan Huawei bomba bir telefon üzerinde çalışıyor! başlıklı makalemizde Huawei hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
TEOG Tercihi Nasıl Yapılmalıdır ?

Artık TEOG telaşı bitti fakat bu...

E-DEVLET Soy Ağacı Sorgulama

E-DEVLET tarafından bugün devreye sokulan soy...

Panik Atak Nöbeti Gelince Ne Yapılabilir ?

NEFES ALIN! Panik nöbeti geldiğinde,burundan derin...

Kapat