Tırnak Batması Nedir Nasıl Olur ?

Her insanın kendine ait bazı problemleri bulunmaktadır.Ama en kötü olanlarından biri de tırnak batmasıdır.Örneğin batmakta olan tırnağınız bir yere çarpınca feci bir şekilde

acımaktadır.Bunların yaşanmaması için insanlar ilk olarak doktora gitmeden önce kendi aklında kurdukları  ve bazı yerden duydukları şeyleri yaparak daha fazla ayağına veya eline zarar vermektedir.Ama aslında ilk yapılması gereken şey doktora gitmektedir.Ayak veya el tırnaklarınızın batmamadı için yapılacak önlem veya tedbirleri inceleyelim.

El veya Ayak Tırnaklarınızı Yemeyin

Eğer tırnağınızı yerseniz hatta tırnağınızın kenarında et parçalarını yerseniz bir süre sonra tırnaklarınız et seviyesinin yukarısına çıkamadığı için et tırnağınızın üstüne geçecek ve bu sayede tırnaklarınızı yemeyi bıraktığınızda batmaya sebep olacaktır.Aynı şey ayak tırnakları içinde geçerlidir ayrıca ayak tırnaklarınızı yerseniz kişide delilik görüldüğü ortaya çıkmıştır.

Batikonlu Su tedavisi

İlk olarak bir kova içine kaynar su koyuyoruz ardından içine batikonu sıkıyoruz ve sonra kovanın içini karıştırıyoruz karıştırdıktan sonra hangi ayakta tırnak batması sorununuz varsa o ayağınızı batikonlu suyun içine koyuyoruz ve biraz acı hissi olacaktır.Bu gelen acı hissi ayak tırnağınızdaki iltihabı öldürmüş olacaktır.

Kızarmış Soğan Tedavisi

İlk olarak bir soğanı kızartmaya başlıyoruz.Kızartılmış soğanın ardından soğanı ikiye bölüyoruz sıcak olan soğanı tırnak batması olan parmağınızın dışına bir kabuk sarıyoruz ve içindeki iltihap patlayacak ve siz biraz daha rahat olacaksınız.

Eğer yukarıdaki tedavileri uygulamak istemiyorsanız doktora başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Pasta Modelleri Nasıldır? başlıklı makalemizde pasta, Pasta modelleri ve Pasta modelleri 2017 hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
En Güzel Pasta Modelleri Nasıldır?

70 den 70 e insanların yaşı...

Trans yağlar kalp hastalığı ve inme riskini artırıyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Kardiyoloji...

Türkiye hava ulaşımında aktarma merkezi olacak

Türkiye'nin 2019'da uluslararası hava trafiğinde önemli...

Kapat