Sosyal medya fenomeni Jennelle Eliana iki video ile 1 milyon 500 bin abone sahibi oldu!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
Son zamanlarda birçok kişi YouTube sayesinde para kazanmaya çalışırken sosyal medya fenomeni Jennelle Eliana’nın YouTube’a yüklediği sadece iki video ile 1 milyon 500 bini aşkın aboneye ulaşması dikkat çekti.

Reynmen‘in Ela klibinin YouTube’da bir günde 25 milyon izlenmesi Türkiye’de tartışma konusu olurken Amerika’da bir YouTube kullanıcısı Nisan ayında dahil olduğu YouTube’da yalnızca iki videosu ile rekor üstüne rekor kırıyor.

2 videoyla 18,5 milyon izlenme: Videolarından biri 10 diğeri 27 dakika olan iki videosuyla 18,5 milyon izlenmeye ulaşan sosyal medya fenomeni Jennelle Eliana, sıfırdan başladığı kanalında 1 milyon 500 bini aşkın aboneye ulaştı. 

Karavanda evcil yılanıyla beraber yaşıyor: 20 yaşında olan Eliana şu anda 1995 model GMC Vandura Explorer marka karavanında evcil yılanı Alfredo ile birlikte kalıyor. 

6.5 milyon görüntülenme: İlk videosunu 26 Haziran’da YouTube’a yükleyen Jennelle, “Karavan Turu, yalnız kadın gezginin karavan hayatı” başlıklı video ile bir anda 5.6 milyon izleyiciye ulaştı. Bu video daha sonra 6.5 milyon görüntülenmeye kadar yükseldi.

12 milyon görüntülenme: Bunu gören Jennelle, aradan 3 hafta geçtikten sonra 11 Temmuz’da ikinci bir video daha yayınladı. Bu kez videosuna “Bir karavanda yaşarken nasıl duş alınır” başlığını koydu. Bu video ilk videoyu da sollayıp 12 milyon görüntülenmeye ulaştı.

İki video ile 1 milyon 400 bin kullanıcı sayısı: Bir ay içinde yayınlanan iki video ile kullanıcı sayısı 1 milyon 400 bine ulaşan Jennelle, resmen bir anda YouTube fenomenine dönüştü.

YouTube açıklama yapmayı reddetti: Bu durum diğer kullanıcıların dikkatini çekince “YouTube’un algoritmasının açığını buldu” diyenler oldu. Bu iddialar YouTube’a soruldu. Ancak firma açıklama yapmayı reddetti.


Youtube, öncesinde Jennelle bir Instagram fenomeniydi. Bu videoları yayınlamadan önce Instagram’da 189 bin takipçisi bulunan genç kızın buradaki takipçi sayısı da 220 bine yükseldi.  Ancak bu durumda YouTube’daki inanılmaz çıkışı açıklamaya yeterli olmadı.


YouTube açıklama yapmak zorunda kaldı: TubeFilter’a konuşan bir YouTube yetkilisi “Son dönemde karavan vesaire gibi araçlarda, ya da zor şartlardaki yerlerde kalarak çekilen videolara olan ilgi olarak genel bir artış tespit ettik. Aslında sürdürülebilir yaşam videolarına olan ilgi bu yıl iki kart arttı. Özellikle minik evlerde, karavanlarda yaşam, minimalizm ve sıfır atığa yönelik yoğun bir ilgi var” dedi.


Jennelle YouTube’dan yalnızca iki videsu ile ne kadar para kazandı?: Bu sorunun yanıtı ise sizi şaşırtacak. Jennelle’in iki videosunda da reklam oynamıyor. Yani Jennelle, hiç para kazanamadı. Nedeni ise Youtube’un videoyu çoğu reklamveren için uygun bulmaması. Jennelle, videonun incelenmesi için Youtube’a başvurdu ancak şu ana kadar incelenme tamamlanmadığı için video izlenmesinde hiç reklam oynamadı ve Jennelle hiç para kazanamadı.


Jennelle’in videolarına yoğun ilgi olmasında “yalnız gezgin” ve “yılan” anahtar kelimelerinin de etkili olduğu düşünüyor.


Sponsoru sayesinde geziyor: Ancak Jennelle videodan para kazanamasa da adını açıklamadığı bir sponsoru olduğunu ve ondan para kazandığını açıkladı. Jennelle, ayrıca Instagram’da açtığı ikinci bir hesap ve Depop’tan kıyafetlerini satarak ek gelir elde ediyor.


Karavanda seyahat türünde aslında YouTube’da birçok video bulunuyor. Ancak diğer videolar Jennelle başarısının yanına yaklaşamadı bile. Bu türün diğer en popüler kullanıcısı Kombi Life kanalı. Onun da 450 bin civarında bir takipçisi bulunuyor.


Yalnızca arkadaşları ve ailesi için paylaşmış: Jennelle 3. videosunu 2 gün önce paylaştı. Genç Youtuber, videolarının bu kadar başarılı olmasına şaşırdığını belirtirken “Açıkçası videoyu arkadaşlarım ve ailem izlesin diye yapmıştım” demişti.


Bir önceki yazımız olan 'Retweet' tuşunun yaratıcısı bin pişman: 4 yaşında çocuğa dolu silah vermek gibi başlıklı makalemizde Gamergate ve twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
AÖF kayıt yenileme ücreti 2019 ne kadar hangi bankaya?

AÖF kayıt yenileme işlemleri 11 Şubat'ta...

Balıkesir’de trafik kazası: 1 ölü 12 yaralı

Balıkesir'in Karesi ilçesinde servis minibüsü ile...

Sen Çal Kapımı 2. Bölüm 3. Fragmanı

Sen Çal Kapımı 15 Temmuz Çarşamba...

Kapat