Facebook Messenger kullananlara kötü haber! Kaldırma kararı alındı

Sesli ve görüntülü haberleşme sağlayabilen bir anlık mesajlaşma servisi olan Facebook Messenger, anlaşmalı olduğu Instant Games’i yayından kaldırma kararı aldı.

Son aylarda güvenlik açıklarıyla gündeme gelen Facebook, Messenger uygulamasında bazı değişikliklere gitme kararı aldı. Dünya devi şirket, mesajlaşma uygulamasından Instant Games’i yayından kardıracaklarını açıkladı. 


Instant Games, kullanıcıların oyunları cihazlarına indirmeden oynayabilmelerine olanak veriyordu. Ayrıca, HTML5 oyunlarını doğrudan bu platform üzerinde çalıştırıyordu.


İlgi de görmüştü: Instant Games, ilk olarak 2016 yılında kullanıma sunulmuştu. O günden bu yana kullanıcılardan da ilgi gören Messenger Instant Games, son olarak Facebook Lite uygulaması için aktif hale gelmişti.


Kendi oyun markasını kuruyor: Ancak şirketin bu yıl Facebook Gaming isminde yeni bir servisi hayata geçirmesi nedeniyle bazı küçük uygulamalar yayın hayatlarının sonlandırılmasına karar verildi


Sadece sohbet edilmeli: Şirketin Messenger’dan oyun uygulamasını kaldırmasındaki diğer neden ise Messenger’ın ağırlıklı olarak sohbet odaklı olmasının istenmesi.


Bir önceki yazımız olan Facebook'tan ilginç değişiklik! Arkadaşlık istekleri ile ilgili güncelleme geliyor başlıklı makalemizde Facebook hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Yeni bir dinozor türü keşfedildi

Güney Afrika'da bir müzenin koleksiyonunda bulunan...

Şırnak Valiliği, Silopi’deki çatışmada şehit sayısının 3’e yükseldiğini açıkladı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda 3...

Çalışan Anneler için Pratik Beslenme Önerileri

Çalışan annelerin ortak problemlerinden biridir çocuklarının...

Kapat