Şişli’nin göbeğinde garip hırsızlık: Apartmanın giriş kapısını söküp çaldı

Şişli’nin göbeğinde garip hırsızlık: Apartmanın giriş kapısını söküp çaldı

İlginç hırsızlık olayı, Şişli Nakiye Elgün Sokaktaki pansiyon olarak kullanılan bir binada 3 Nisan gecesi saat 03.08 sıralarında yaşandı. Edinilen bilgiye takriben, apartmanda yaşayanlar sabah evden çıkarken şaşkına çeviren bir görüntüyle karşılaştı. Apartman sakinleri, yaşadıkları binanın dış kapısının yerinde olmadığını gördü. Olan biteni anlayışlı olmak için binanın güvenlik kameralarını inceleyenler, ikinci kere şoke oldu. Kamera kayıtlarında gece saatlerinde bir kişinin binalarının kapısını yerinden sökerek çaldığı görüldü. Yapı sakinleri, bu acayip hırsızlık olayı karşı şaşkına döndü.

“Alüminyumun kilosu pahalı olduğu için, camı bırakıp alüminyumu almışlar”

Olayın yaşandığı sokakta 20 yıldır esnaflık yaptığını söyleyen Adem Özcan, “Valla bundan bir 10-15 gün önce sabahleyin geldiğimizde burada cam kırıkları vardı. Arkadaşlarla sonradan kameralara falan baktık. Her Hâlükarda burada yer alan bir kapıyı çalmışlar, camı da şuraya bırakmışlar, alüminyum çerçeveyi de alıp gitmişler. Kendilerine lazım oldu galiba. Alüminyumun kilosu pahalı olduğu için, camı bırakıp alüminyumu almışlar. Ben burada 20 senedir esnafım. Böyle bir şey ilk kez oldu, burası gerçekten sakin bir yer. Burası zaten otel olarak kullanıldığı için başlıca yabancılar kalıyor. Herhalde davacı olmamışlardır” dedi.

“Yarın öbür gün evlerimizin kapılarını da çalarlar”

Kapısı çalınan binanın bitişiğinde meslek yeri olan Mustafa Dönmez, “Vallahi bizim de yeni haberimiz oldu. Kapıyı nasıl da çalmışlar. Çağırmak ancak hiçbir güvencemiz değil. Yarın değişik gün evlerimizin kapılarını da çalarlar. Geçmiş olsun diyelim ama bu manâlı bir şey” diye konuştu.

Binanın kapısı iki haftadır yok, vatandaşlar tedirgin

Yaşanan olayın gerisinde çevredeki esnaf ve semt sakinlerinin üzüntü duyduğu görülürken, dış kapısı çalınan yapı sahiplerinin şikayetçi olmadığı öğrenildi. öte taraftan, dış kapısı çalınan binaya 15 gündür yeni kapı takılmamış olması ise hayrete düşürdü.

Binanın dış kapısını çaldı

Emniyet kameralarına yansıyan görüntülerde, şüphelinin binanın dış kapısını söktükten sonra sırtına aldığı ve oradan ayrıldığı görüldü.

Yunus Emre Şeker – Batuhan Altınbaş
 

sizlere www.birnumarayiz.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: