Dolar kaça düşer? Artarsa kur 5.55’i görür diyorlar işte son rakamlar

Geçen hafta 5.4880’i test eden dolar yeni haftaya 5.44’ten başladı, kur saat 15.00’da gerilerken uzmanlar direnç noktalarını açıkladı.

Geçen hafta ani bir yüklesişe geçen dolar yeni haftaya aynı seyirde başladı. Kur ABD ile Rus S-400 sistemleri nedeni ile gerilen ilişkilerden ötürü bir anda fırlamaya başladı ve 5.48’lere kadar çıktı.

Dolar 11 Mart sabahında saat 07:10 itibari ile güne 5.4480 seviyesinde işlem görmeye başladı. Gün içinde dolar 5.44 ile 5.43 arasında gidip geldi.

Rahib Brunson krizini hatırlatan analistler bu dönemde dolar kurunun 7.24’lere çıktığını hatırlattı ve piyasasının S-400 geriliminin yeni bir  Brunson kriz mi? olacak endişesinde olduğunu söyledi.

Doların yönü yukarı doğru
Yapı Kredi Yatırım ise doların yukarı yönlü olduğunu belirterek şu yorumda bulundu:  “İstihdam verisi ile gevşeyen paritenin tekrar yukarı meyil içinde olacağını düşünüyoruz. Bu sabah 5,448 seviyesinde işlem gören parite mevcut yapı yukarı eğilimi bir adım öne çıkarıyor. 5,45-46 sonrası 5,50-52 seviyelerinin direnç olarak öne çıkacağını düşünüyoruz.

5.45’i eşik olarak görüyoruz
Paritenin yönünü tekrar aşağı çevirmesi için 5,41 ve 5,38 seviyesinin altına gelmesi önem taşıyor. 5,45 seviyesini eşik olarak alıyoruz. Bu seviyenin üzerinde 5,50 olası hedef haline gelebilir.

Bir önceki yazımız olan Türkiye'nin büyüme tahmini açıklandı başlıklı makalemizde Türkiyenin büyüme rakamları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
NEDEN EĞİTİM

Firmaların, sürdürülebilir karlılıklarının maksimize etmeleri ve...

Almanya vizesi için gerekli evraklar

Almanya Ziyaretleri İçin Vize Günümüzde en...

Google ‘yanlışlıkla oldu’ dedi ama WiFi şifreleri skandalının perde arkası aralandı

GOOGLE'ın Sokak Görünümü (Street View) servisi içinde...

Kapat