Çocuk Eğitimi Nasıl Olmalıdır ?


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Anneler her zaman her şeyin çok iyi düzeyde olmasını ve her şeyin en sağlıklısından olmasını ister çünkü anneler her zaman ve her an çocuklarını düşünmektedirler.Bizde sizler için araştırdık ve bir anne çocuğuna nasıl eğitim vermelidir ? çocuk eğitiminde nelere dikkat edilmelidir ? gibi sorular her zaman anneler arasında konuşulmaktadır.Haydi sırayla maddeleri okuyun ve çocuk eğitimi hakkında bilgi alın haydi başlayalım..

KİTAPLARA KANMAYIN

Evet başlıktan da anladığınız üzere kitaplara kanmayın çünkü kitaplarda bir sürü bilgi verilmekte onlara bakana kadar çocuklarınıza bakmaya vakit pek fazla bulamayabilirsiniz bir sürü bilgiyi okumak boş zaman geçirmek gibidir çünkü o bilgileri 1 saat okuyorsunuz diyelim 1 saatte çocuğunuzla etkileşimli zaman geçirebilirdiniz.

ÇOCUĞUNUZ EN ÇOK BABAYLA OYNASIN

Diyeceksiniz ki neden ? çünkü yapılan araştırmalara göre bir çocuk ne kadar babasıyla vakit geçirirse o kadar zekası yüksek olur derler bu yüzden babalar 1 saatlerini çocuklarına harcarlarsa çocukta gelişme anlaşılacaktır.

ÇOCUĞUNUZ 5 YAŞINA GELDİĞİNDE YOKLUĞU ÖĞRETİN

Evet şimdi de diyeceksiniz ki daha yaş erken değil mi ? hayır erken değil aslında tam zamanı çünkü şimdiden öğretin ki ileri ki  zamanda yokluğun ne demek olduğunu bilmesi önemlidir.

ÇOCUĞUNUZA ODA ŞART

Çocuğunuzun bir odası olması şart odada oyuncak olması şart tabi yaş grubuna göre değişir boyama kitapları alın her gün 2 sayfa boyama kitabı boyaması uygundur rengarenk boyalar alarak eğitime katkıda bulunabilirsiniz.Ayrıca oyuncaklarını yaş grubuna göre değiştirin bu çocuğunuza manevi anlamda değer katacaktır.Ayrıca çocuğunuza oda yapmak istemiyorsanız veya da oda yapacak durumunuz yok ise küçük oyuncak aksesuarı ile bir odanızı süsleyebilirsiniz bu çocuğunuza güven kazandırabilir.

ÖDÜL VE CEZALANDIRMA

Çocuğunuz bir yanlış davranışında çocuğunuzun yaşı kadar dakika tutun ve bir sabit yerde bekletin ”Ödül ve Cezalandırma ” Eğitimini merak ediyorsanız ”Süper Dadı” adlı eğitim programını seyredebilirsiniz biz sizler için kısa bir anlatım yapalım ceza uygulaması şöyledir çocuğunuz bir yanlış davranışta bulunursa,sizin sözünüz dinlenmez ise yüksek derecede bağırır ise kardeşi veya abisi ile şiddetli derecede kavga ederlerse bu ve bunun gibi benzeri davranışlarda yanlış davranışta bulunan kişi yaşı kadar dakika tutulup bir yerde bekletilir kaçma durumu olursa tekrardan aynı yerine getirilir ve süre devam eder eğer çocuğunuz iyi bir davranışta bulunursa çocuğunuzu bir eğlence parkına veya parka veya eğlenceli derecede eğlenecek sürprizler yapabilirsiniz.

 

ÇOCUK EĞİTİMİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Çocuk eğitimde özellikle oyuncaklara dikkat edilmelidir. Oyuncak alırken aşağıdaki sorulara dikkat edin.

1)Bu oyuncak çocuğumun yaşı için uygun mudur?

2)Çocuğum bu oyuncağı sever mi ?

3)Oyuncakta sivri yerler var mı ?

3)Çocuk bu oyuncağı azına atabilir mi ?

4)Çocuğun anaokulu veya kreşe gider mi ?

Bize sormak istediğiniz soruları aşağıdaki kısma veya yorum kısmına yazarak bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

 

Aşağıda ”Süper Dadı” Adlı eğitim programına ait bir filmlik kısmı yayınladık izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan TEOG Tercihi Nasıl Yapılmalıdır ? başlıklı makalemizde TEOG tercihi ve TEOG Tercihi Nasıl Yapılır ? hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
TEOG 2017 nedir TEOG 2017 müfredatı nasıldır?

Her yıl düzenlenen TEOG bu yılda...

Sözler

Eğer arkadaşınızla tartışıyorsanız ve söyleyecek kapak...

Anne Sütünü Arttırma Yolları Nelerdir ?

Günümüzde yeni anne olan kişilerde problem...

Kapat