Çiftçiye İnek Desteği


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Çiftçiye inek desteği sayesinde büyükbaş hayvancılığı ve üretimi arttıran devlet çiftçilerin de umudu oluyor. Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı aracılığıyla verilen bu destekler hayvan başı sayısına göre veriliyor. ÇKS’ye kayıtlı olma şartı arayan devlet bu sene de benzer şartlar arıyor. Devlet desteği ödemeleri sayesinde tarımsal üretim ve et üretimi artarken istihdam da artmış oluyor.

Bakanlar Kurulu tarafından onaylanan bu  destekler ancak belirli illerde veriliyor. Bu iller de DAP; DOKAP ve KOP kapsamında yer alıyor. E ıslah veri tabanına kayıtlı sığırlar ve saf sütçü ırklar için verilen bu desteklerden siz de yararlanabilirsiniz.

İnek Destekleri 2018

Hayvancılık destekleri 2018 senesinde de belirli şartlarla veriliyor. İnek ve sığır desteklemeleri için önemli şartların şunlar olduğunu söyleyebiliriz:

  • Anaç sığır desteklemesi için sığır başına 350 TL ödeme yapılacaktır.
  • Sütçü ve kombine ırklar için anaç sığır hayvan başına 225 TL ödeme yapılacağına karar verilmiştir.
  • Etçi ırk anaç sığır hayvan başına devletin vereceği ödeme de 350 TL olarak belirlenmiştir.
  • Islah amaçlı süt kalitesinin desteklenmesi projesi için de hayvan başına yapılacak olan ödeme 70 TL olarak belirleniyor.

Devlet İnek Veriyor Mu 2018

Devlet bedava inek veriyor haberlerin gündeme gelmesinden sonra bedava inek almak isteyenler Gıda ve Tarım Bakanlığı’nın sayfasına akın ediyor. Sıfır faizli ya da düşük faizli Ziraat Bankası kredilerinden de yararlanabiliyor ve inek kredisi için bankalara da gidebiliyorsunuz. İnek kredisi çekmek için Tarım ve kredi kooperatifi tarafından listelenmiş olan Tarım Kredi Şartlarını taşıyor olmanız gerekecektir. Kooperatif eğer bankadan inek kredisi çekecekseniz bunu onaylayacaktır.

Üretici ve çiftçilere büyükbaş inek ve düve verecek olan Tarım Kredi Kooperatifi başvuru evraklarının eksiksiz olarak teslim edilmesi gerektiğini söyler. Bu nedenle tamamen doğru bilgiler verdiğinizden emin olmalısınız.

Devlet Bedava İnek Veriyor

Devlet inek hibesi veriyor haberlerinden sonra artan inek hibesi başvuruları bu sene de değerlendirme sürecinden geçiyor. Düve ve inek desteği başvurusu için öncelikle TC vatandaşı olmanız gerekir. Aynı zamanda TÜRVET sistemine kayıtlı olmanız da önemlidir. İşletme kapasitesi için talep ettiğiniz hayvan sayısının uyumlu olması da önemlidir. Gerçek ve tüzel kişilerin kamudan başımsız olması da aranan şartlar arasındadır. Devlet memurları ile kamu işçilerinin bu desteğe başvurması kesinlikle yasaktır. Yetiştiriciler ve üreticiler yatırım ve kredi teşviklerini kullanabilir. Aynı işletme dahilinde kapasitesi büyük olsa bile ikinci bir üretici tarafından başvuru yapılması yasaktır. Banka kredisi kullanarak bu işe girmek istiyorsanız Ziraat Bankası faizsiz kredi kullanabilirsiniz. Vergi borcunuzun da olmaması başvuru yapmanız için aranan şartlardan biridir diyebiliriz.

Hayvancılık Destekleri 2018

2018 hayvancılık teşvikleri geçen sene olduğu gibi bu sene de oldukça fazla. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hayvan destekleri şunlar oluyor:

  • Çiftçilere hayvan başına verilen ödemeler
  • Milli tarım projesi kapsamında verilecek olan çiftçi hibeleri ve kredileri
  • Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi tarafından çiftçilere sıfır faizli olarak verilen hayvancılık kredileri
  • Havza ekim planı dahilinde havzaların devlet kontrolü ile ekilmesi projesi destekleri
  • KOSGEB tarafından verilen destekler
  • Tarım Bakanlığı tarafından verilen destekler

Yukarıda sıraladığımız devlet desteklerinin yanı sıra Şekerbank, Garanti, TEB, Halkbank gibi bankalar tarafından verilen kredileri de kullanabilirsiniz. Çiftçiye inek desteği almak için başvurabileceğiniz bankaların farklı faiz oranları ve farklı başvuru koşulları olacaktır. Bu koşulları sağlamanız durumunda siz de tarım ve hayvancılık hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Toprak Hisseli Daireye Kredi Çıkar Mı? başlıklı makalemizde Arsa tapulu eve kredi veren bankalar, Hisseli ev ipotekli kredi ve Hisseli Tapuya Ev Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Meteorolojiden yağmur ve kar uyarısı

Meteorolojiden yapılan açıklamada, Doğu Anadolu Bölgesi...

Grip nedir nasıl giderilir?

Bir çok kişinin grip olduğundan dolayı...

Sen Çal Kapımı 2. Bölüm 3. Fragmanı

Sen Çal Kapımı 15 Temmuz Çarşamba...

Kapat