British Airways pilotları greve hazırlanıyor


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56
İngiltere’deki Temyiz Mahkemesi, bir alt mahkemenin kararını haklı bularak Britanya Pilotlar Derneğine bağlı pilotların greve çıkabilmesinin önünü açan kararı duyurdu.

İngiliz hava yolu şirketi British Airways’in pilotlarının greve çıkmaya hazırlandığı bildirildi. 

İngiltere’deki Temyiz Mahkemesi, bir alt mahkemenin kararını haklı bularak Britanya Pilotlar Derneğine (Balpa) bağlı pilotların greve çıkabilmesinin önünü açan kararını duyurdu.

British Airways’in sahibi olan owner IAG, daha önce İngiliz Yüksek Mahkemesinin konuya ilişkin kararını, grev oylamasının usulsüz olduğu gerekçesiyle Temyiz Mahkemesine taşımıştı.

Balpa Genel Sekreteri Brian Strutton, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “British Airways için müzakere ve anlaşma imkanı hızlı bir şekilde sona geliyor. British Airways’in gerçekliğe uyanması gerekiyor. Oylamada sandıktan yüzde 93 greve gitme kararı çıktı” ifadelerini kullandı.

Balpa’dan yapılan açıklamada da pilotların mevcut şartlar altında 14 gün öncesinde haber vermek suretiyle greve çıkabileceği bildirildi. Açıklamada, grev tarihlerinin henüz duyurulmadığı belirtildi.

İngiliz basınında, British Airways pilotlarının ağustos ayı içerisinde greve gitme hazırlığı yaptığı kaydedildi.

British Airways’ten yapılan açıklamada ise “Balpa’nın binlerce yolcunun tatillerini tehdit etmeyi seçmesi karşısında hayal kırıklığı yaşıyoruz. Pilotların yapacağı grevin yolcularımız için yaratacağı aksamadan dolayı çok üzgünüz” denildi.

İngiltere’de ağustos, çocuklu aileler başta olmak üzere halkın yoğunlukla tatile çıktığı ay olarak biliniyor. British Airways pilotlarının greve çıkmasının, çok sayıda uçuşu ve yolcuların seyahat planlarını olumsuz yönde etkilemesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan İşte Yerli ve milli genel maksat helikopteri Gökbey başlıklı makalemizde genel maksat helikopteri Gökbey, Gökbey ve maksat helikopteri Gökbey hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Rusya’da ‘domuz gribi’ paniği

Rusya’da, domuz gribi olarak bilinen H1N1...

Şırnak Valiliği, Silopi’deki çatışmada şehit sayısının 3’e yükseldiğini açıkladı

Şırnak'ın Silopi ilçesinde gerçekleştirilen terör operasyonunda 3...

DJI Spark Drone İncelemesi

The Spark is aimed at the...

Kapat