Uzunkaya: 100’ün üzerinde komiser yardımcısı FETÖ’den tutuklandı

Güvenlik Genel Müdürü Celal Uzunkaya, FETÖ/PDY’ye yönelik geçen hafta Ankara merkezli başlatılan operasyonda 100’ün üzerinde komiser yardımcısının tutuklandığını söylemiş oldu.

Güvenlik Genel Müdürü Celal Uzunkaya, Batman’da temaslarda bulundu. Valiliği ziyaret eden Uzunkaya, Valilik Şeref Defteri’ni imzalayıp, makamda bir süre Vali Hulusi Şahin ile görüştü. Uzunkaya arkasından, Vali Şahin ve İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar ile beraber İl emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. İl güvenlik Müdürü Mehmet Ali Akkaplan ile görüşen Uzunkaya, bölgedeki asayiş, refah ve güvenlik konularında değerlendirme yaptıklarını belirtti. Uzunkaya, 31 Mart mahalli seçimleri öncesi mevcut güvenlik önlemlerinin gözden geçirdiklerini ifade ederek, terörle mücadelenin de devam ettiğini söylemiş oldu.

‘800’E YAKIN GÖZALTI İŞLEMİ YAPILDI’

2010 senesinde meydana getirilen komiser desteklığına geçiş sınavında usulsüzlük yapan FETÖ/PDY mensuplarına yönelik geçen hafta Ankara merkezli başlatılan operasyona değinen Uzunkaya, “Bir taraftan 15 Temmuz’dan itibaren yoğun bir şekilde savaşım edilen FETÖ ile ilgili dışarıdaki, kaçak, aranır durumda olanlar dahil örgütün değişik metotlarıyla devlet içine sızdırdığı, emniyete, adliyeye, askeri birimlere, diğer kurum ve müesseselara değişik hilelerle, yöntemlerle yerleştirdiği mensuplarının degizyazı edilmesi, yakalanması, adli makamlara tevdi edilmesi görevimiz devam ediyor. Bununla ilgili örgüt mensubu, firarda olan ve güvenlik hizmetlerinde halen görevli olan 100’ün üzerinde komiser desteksı tutuklandı. Şu ana kadar 600’ünün işlemleri tamamlandı. 800’e yakın gözaltı işlemi yapıldı” dedi.

PKK ile diğer terör örgütlerine yönelik operasyonların da sürdürüldüğünü kaydeden Uzunkaya, “Bir taraftan terör örgütü PKK ile iltisaklı, irtibatlı, illerde etkinlik yürüten, birtakım eylem hazırlıkları içinde oldukları tespit edilen, her ilimizin buna dönük tespit yaptığı örgüt mensuplarıyla ilgili çalışmalar, planlamalar ve gözaltılar yapıldı, yapılıyor, devam ediyor. Başka terör örgütleriyle ilgili operasyonlarımız da aynı şekilde yürütülüyor” şeklinde mevzuştu.

Güvenlik Genel Müdürü Celal Uzunkaya, buradan kontrol noktasını ziyaret edip, görevli polislerle söyleşi etti.

Kaynak : Dha

Bir önceki yazımız olan Bedelli askerlik kalıcı hale getiriliyor! başlıklı makalemizde Bedelli askerlik, Bedelli askerlik ücreti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Yakındaki Konserler

Sagopa Kajmer The wind Club, Muğla...

İzmir’in merkezindeki tarih sahipsiz kaldı

İzmir'in Konak ilçesinde, iş hanı yapılmak...

TÜGVA Nedir ?

  TÜGVA nın açılımı  Türkiye Gençlik...

Kapat