Ofis Dekorasyonunun Püf Noktaları


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/birnumarayiz/public_html/wp-content/plugins/onceki-yazi-linki/onceki_yazi_linki.php on line 56

Dekorasyon denilince nedense aklımıza hep evler gelir. Oysa ki iş yerlerimizin dekorasyonu da en az evlerimizin odaları kadar değerlidir. Bu nedenle, bu yazımızda da ofis dekorasyonlarından bahsedeceğiz.

Ofis dekorasyonu yaparken sırf insanların gözlerini kamaştırmak amacı ile satın alınmış, son derece gereksiz ve kaba ofis mobilyaları kullanmaktan olabildiğince kaçınmalısınız. Çünkü bir ofis dekorasyonu sadece görüntüden ibaret değildir. Ofiste yer alan her eşya, hatta her ayrıntı, ofiste çalışan kişilerin verimini artırıcı bir şekilde seçilmeli ve yerleştirilmelidir. Yani, seçilen her eşya kullanıcı odaklı olmalıdır. Bu nedenle de olabildiğince fonksiyonel mobilyalardan faydalanılmalıdır.

Evlerimizden çok iş yerlerinde vakit geçirmek durumunda kalan insanlar, ofislerinde rahat bir çalışma ortamının sağlanmasını isterler. Huzurlu, ferah ve motivasyonu yükseltici şekilde dekore edilmiş bir iş yeri, şüphesiz ki çalışanların daha canla başla çalışmalarını sağlayacaktır. Özellikle tüm gününü masa başında geçiren çalışanların oturdukları koltukların, çalışma masalarının olabildiğince rahat olması gerekmektedir.

Ofis dekorasyonunuz iş yerinizin hizmet gösterdiği sektöre de uyumlu olmalıdır. Mesela bunu ofisinizde kullanacağınız dekorasyon malzemeleri ya da duvarlarınıza asacağınız tablo ve posterlerle sağlayabilirsiniz. Örneğin satış ve müşteri odaklı bir işletmeniz varsa, ofisinizde enerjik ve dinamik renkler kullanmalısınız. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, eğer müşteri ziyaretinin olmadığı bir iş yerine sahip iseniz, mutlaka çalışanların rahatlığına ve konforuna odaklı bir dekorasyon düzenlemesi yapmalısınız.

İş yeri dekorasyonunun bir diğer önemli yanı da bulunulan mekanın genişliğidir. Eğer büyük bir ofisiniz varsa, ofisi paravanlarla ayırarak değişik görünümler elde edebilirsiniz. Ya da çalıştığınız yer küçük ise daha modüler ve ergonomik parçalardan yararlanmalısınız. Ofis içerisinde daha fazla gün ışığından yararlanabilmek için stor perdelerden ve ayrdınlatma araçlarından yardım almalısınız. Diğer yandan, ofis mobilyalarının çok da koyu renkli olmamasını öneriyoruz. Daha dinamik, insanlara daha fazla enerji ve çalışma isteği veren renkler sayesinde çalışanlarınızın performanslarının arttığına şahit olabilirsiniz.

Ofis dekorasyonu sadece çalışma odaklı olarak düşünülmemelidir. İnsanların çalışırken arada nefes alabilecekleri alanlar oluşturulmalıdır. Örneğin iş yerinize öğle aralarında kullanılabilecek bir bilardo masası koymayı düşünebilirsiniz.

Ofis dekorasyonu yaparken bütçenizi de göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle online alışveriş sitelerini incelemenizi öneriyorum. Özellikle Evidea’nın ofis dekorasyonu ürünleri arasında sık sık yaptığı kampanyalar ile son derece uygun fiyatlı ve kaliteli mobilyalara sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zeytinburnu'ndaki Arapça Tabelalar Kaldırılıyor başlıklı makalemizde Suriyeliler ve Zeytinburnu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
TEOG Tercihi Nasıl Yapılmalıdır ?

Artık TEOG telaşı bitti fakat bu...

Baş Ağrısı Nasıl Giderilir?

Günlük hayatımızda insanlar en mutlu günlerinde...

Corona virüsü (Covid-19) ile mücadelede işletmelere devlet desteği!

18 Mart tarihinde Çankaya’da gerçekleştirilen Koronavirüs...

Kapat