Kendini araçların önüne atarak bayılma numarası yapan dilenci böyle görüntülendi

Kendini araçların önüne atarak bayılma numarası yapan dilenci böyle görüntülendi

Olay geçtiğimiz gün Şişli Halaskargazi Caddesi üstünde meydana geldi. İddiaya kadar, cadde üstünde harekete geçmeyi bekleyen dilenci, bir zaman sonra kendisini seyir halindeki bir aracın önüne atarak bayılma numarası yaptı. Kendisine yardıma gelen vatandaşlar, şahsı olduğu yerden kaldırıp kaldırıma taşıdı. Bayıldığını, hasta olduğunu ve paraya ihtiyacı olduğunu öne süren dilenci, çevredekilerden takviye istedi. Bayılma numarası yapan dilencinin oraya durmadan geldiği ve benzer numarayla dilendiği ortaya çıktı. O anlar ise yoldan geçen bir motosiklet sürücüsünün kamerasına saniye saniye yansıdı.

“Buralarda ayılan bayılan çok oluyor”

Aynı cadde üstünde esnaflık yapan Fatih Armanlı, “Buralarda bu stil dilenciler, bu stil ayılan, bayılanlar çok oluyor. Yani artık sıradan karşılıyoruz. Genelde çoğu inandırıcı ve reel yok. Bunlara inanmasınlar. Bu insanları dikkate almasınlar. Geliyorlar, dileniyorlar burada. Kendilerini yola atıyorlar. sürekli olarak hasta taklidi yapıyorlar. Fazla fazla var. Bayılıyor sonra para istiyor. Hasta olduğunu belirtiyor. Onun haricinde dileniyor. Burada bu tarz fazla artı insan var. Vatandaşlar da onları görüp cebine para koyuyor, onlar da ajitasyon yapıyor natürel ama. Burada arada bir oluyor böyle durumlar görüyoruz” dedi.

O anlar kamerada

İnsanların duygularını sömüren dilenci cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde bir şahsın akan trafikte kendini araçların önüne attığı bayılma numarası yaptığı ve ardındaki vatandaşların gelip şahsa destek ederek kaldırıma taşıdığı görülüyor.

Murat Horoz – Gülşah Kahveci
 

sizlere www.birnumarayiz.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: