Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu

Evine dadanan hırsızlardan bıktı, çareyi uyarıcı notlarda buldu

Edinilen bilgiye göre, Borazanlar Mahallesi’nde yaşayan 2 çocuk babası inşaat işçisi Tahsin Bayrak’ın kiracı olduğu ev ve malzemelerini koyduğu deposu hırsızlar tarafından ayrı zamanlarda daima soyuldu. Bahçesinde beslediği tavukları, inşaat malzemeleri, balkonunda dere içtiği masası ve hurdaları çalınan Bayrak, çareyi evinin çevresine uyarıcı notlar asmakta buldu.

Bayrak, evin ve deposunun çeşitli yerlerine, “Hırsız bey, yakalarsan cezanı ben keserim”, “İçeride bazı tuzaklar vardır. Mesuliyet kabul edilmez, ölüm tehlikesi vardır. Hırsıza duyurulur”, “İçeride pitbull köpek vardır, mesuliyet kabul edilmez” şeklinde notlar yazarak astı.

“Çay içtiğim masamı çalmaları çok sinirlendirdi”

Tahsin Bayrak, bugüne kadar yaklaşık 25 bin liralık mülk varlığının çalındığını ve astığı notlarla hırsızlık olayının azaldığını belirterek, “Tavuklarıma dek çaldılar. O öfkeyle tavukların hepsini telef ettim. Tüm hurdalarımı, takımlarımı çalıyorlar. Çalmadık hiçbir şey kalmadı. Fazla uzun zamandır devam ediyor. Bundan Böyle ben bıktım. Ortalama 20-25 bin liralık mülk varlığım gitti. Parayla aldığım inşaat malzemelerimi çalıyorlar. En son birisini kerestelerimi çalarken yakaladım, geri bıraktırdım. En son akarsu içtiğim masamı çaldılar, çok sinirlendim. Gelip bana ‘Masa, sandalye lazım’ deseler evden daha güzellerini verirdim. Bu durum beni çok sinirlendirdi ve bu yazıları yazmaya karar verdim. Hırsızlığın önüne geçmenin yolu eğitimle olur. Hapisle olmuyor. Bundan Böyle devlet büyüklerimiz nasıl çözecekse bir şekilde bu olayı çözmelerini rica ediyorum. Yazıların faydası oldu. Yazılardan daha sonra bir kere hırsızlık girişimi oldu. Onu da kendim gördüğüm için malzemeleri çalamadan kaçtılar. Şuana değin diğer da bir şey olmadı” dedi.

Faruk Çidem
 

sizlere www.birnumarayiz.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: