Eski eşini pastanede öldüren zanlının telefonu incelenecek

Eski eşini pastanede öldüren zanlının telefonu incelenecek

İzmir’in Karabağlar ilçesinde 9 Aralık 2020’de meydana gelen olayda, 2 çocuk annesi Fulya Öztürk’ün çalıştığı pastaneye, boşandığı oysa birlikte yaşadığı Hasan Ozan Baştosun geldi. Bir zaman daha sonra Öztürk ve Baştosun aralarında kavga çıktı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Baştosun, Öztürk’e yanında getirdiği silah ile alev etti. Vücuduna isabet eden mermilerle yere yığılan Öztürk, olay uygun hayatını kaybetti. Öztürk’ün aracını alıp kaçan Baştosun ise cinayetten kısa vakit sonra polise teslim oldu. Emniyetteki ifadesinde Öztürk’ü kıskançlık sebebiyle öldürdüğünü söyleyen Baştosun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Hazırlanan İddianamede Hasan Ozan Baştosun’un ‘tasarlayarak mahsus öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi istendi.

İzmir 7. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın duruşmasına esir davalı Baştosun, Ses ve Görüş Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, Öztürk’ün ailesi ve taraf avukatları ise mahkeme salonunda hazır bulundu. Duruşma başkanı, Hasan Ozan Baştosun’a ait olan oysa olaydan bir zaman önce Fulya Öztürk’ün kullanmaya başladığı cep telefonu hakkında hazırlanmasını istedikleri raporun henüz mahkemeye ulaşmadığını açıkladı.

Duruşma heyeti, söz konusu raporun araştırmacı göre hazırlanmasının beklenmesine ve Hasan Ozan Baştosun’un tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Ali Gözeten
 

sizlere www.birnumarayiz.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: