Dünyanın en prestijli listesi güncellendi! ROKETSAN’ın sıralaması değişti

1988 yılında kurulmuş olan savunma sanayisi şirketi ROKETSAN, “Defense News Top 100” listesinde 7 basamak yükselerek 89’uncu sıraya yerleşti. 

ABD merkezli askeri yayıncılık kuruluşu Defense News dergisi, dünyanın en prestijli listesini yayımladı. 

Şirketten yapılan açıklamada, kendi alanında dünyanın en prestijli listesi olarak kabul edilen Defence News Top 100’e ROKETSAN’ın 2017’de 98. sıradan girdiği hatırlatıldı. 

Şirketin, savunma sanayi cirosunu yüzde 39 arttırdığı bildirilen açıklamada, firmanın bu yıl listedeki yerini 7 basamak geliştirerek 89’uncu sıraya ulaştırdığı ifade edildi. 

Açıklamada, ROKETSAN Genel Müdürü Selçuk Yaşar’ın şu değerlendirmelerine de yer verildi:

“Şirket olarak bu yıl dünyanın ilk 100 savunma sanayi firması sıralamasında bulunan 4 Türk firmasından biri olmanın gurur ve mutluluğunu duyuyoruz. 2 bin 700’ü aşan kalifiye personelimiz, yenilikçi yaklaşımımız, Ar-Ge ve uzaya bağımsız erişim için yürüttüğümüz çalışmalar ile millileşme ve uluslararası sektördeki konumumuzu güçlendirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Gelecek yıllarda da geliştirmekte olduğumuz yüksek teknolojili milli ürünlerimiz sayesinde savunma sanayisine daha büyük katkıda bulunarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz.”

Bir önceki yazımız olan NASA duyurdu TESS uydusu uzay yolunun ilk yılını tamamladı başlıklı makalemizde TESS hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Afrin Harekâtı için Son Dakika Açıklaması TSK’dan Geldi !

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)'dan gelen son...

Sahurda ne yenilmelidir ?

Sahurda herkes yarın sabaha susuzluk çekmemek için internetten...

Metabolizma Nasıl Hızlandırılır ?

Eğer kilo probleminiz varsa ve kilo...

Kapat