Dirençli olmanın yolları nelerdir?

Günlük yaşantımızda çok fazla yoruluruz.Özellikle bayanlar daha fazla yorulmaktadır. Ev temizliğinden dolayı örneğin bir toplantıya gitmeden önce erken yatarız.Çünkü yarına dirençli ve toplantının gayet güzel geçmesi ve olumlu cevaplar alınması için başka bir örnek verilmek gerekirse çocuklar çok fazla oyun oynarlar ve daha da fazla oynamak istediklerinde daha fazla uyumak zorunda kalırlar enerjileri tükendikçe dirençleri azalırlar.Hadi şimdi
sizinle nasıl gün içinde dirençli kalabiliriz.Onu inceleyelim.

 

ERKEN YATIN

Eğer gün içinde fazla yorgunsanız önceki gününüzde geç yattığınızın belirtisi olabilir.Bunların yaşanmaması için erkenden yatmanız gerekmektedir.Eğer erken yatarsınız beyniniz daha fazla dinlenecek ve diğer güne dinç kalk-cağınızdan emin olabilirsiniz.Bir püf noktası daha verelim eğer ki akşam ”Yarın saat 10′ da kalkacağım” diye söylerseniz.Yarın beyniniz saat tam 10 da kaldırır.

ORGANİK MEYVE SUYU İÇİN

Hazır sıkılmışlar sizi o kadar dinç tutmaz organik meyve suyu içmek isterseniz meyve sıkacağı veya makinelerinden alırsanız.Çok iyi geleceğini siz de göreceksiniz.Çünkü hazır meyve suyularında içine fazladan şeker ve başka bilinmeyen maddeler karıştırılmakta tabi etki etmez diye bir şey yok fakat organik meyve suyu sıktığınızda herhangi bir katkı maddesi eklenmediği için sizi daha dinç tutacaktır.

SPOR YAPIN

Evet spor yapmak her şeye iyi gelmekte eğer spor yaparsanız kaslarınız daha fazla hareket ettiğinden dolayı daha dinç olmanızı sağlamaktadır.Bu yüzden her akşam bazı hareketleri yaparsanız daha dinç olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Grip nedir nasıl giderilir? başlıklı makalemizde Grip, hastalık ve nezle hakkında bilgiler verilmektedir.

Dirençli olmanın yolları nelerdir?” için 2 yorum

 • 3 Şubat 2017 tarihinde, saat 03:08
  Permalink

  Özellikle taze sıkılmış meyve suyunu şiddetle öneririm.

  Yanıtla
  • 4 Şubat 2017 tarihinde, saat 02:37
   Permalink

   size katılıyorum.Yorumunuz için teşekkürler.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Şirketler, çalışan sağlığı açısından corona (korona) virüsü sürecini nasıl yönetmeli?

2019 yılının son aylarında hayatımıza giren...

BDDK : Telefonlarda taksit sınırı 6 ay olacak

BDDK,3 bin 500 TL'nin üzerinde olan...

Chayanika Deka: Ripple grafiklerinde bir boğa bayrağı modeli oluşuyor! Ünlü analist Chayanika Deka’ya göre,

XRP’nin günlük grafiği fiyatın yükselen ve...

Kapat