Ayda 5-6 bin lira kazanıyorlar 100’e yakın müşterisi olan bile var

Köpek gezdiriciliği deyip geçmeyin. Pek çok kişinin burun kıvırdığı bu işte aylık gelir hafife alınacak gibi değil. Köpek gezdirip bakımlarını yapanlar, aylık 3 bin ila 6 bin lira arasında para kazanıyor.

Özellikle şehir hayatı yaşayan ve yoğun iş temposuna sahip evcil köpek sahiplerinin imdadına ise köpek gezdiricileri yetişiyor. Köpek gezdiricileri günde 1-2 saat köpekleri gezdiriyor, bakımlarını yapıyor ve oyunlar oynuyor. Bostancı’da köpek gezdiriciliği işini yapan Onur Karavılkov köpeklerin bir şekilde enerjisini atıp rahatlaması gerektiğini, enerjisini atamayan köpeklerin davranış problemleri yaşayarak halı, kitap parçaladığını ve depresyona girdiğini belirtiyor. 

100’e yakın müşterim var: Dört yıldır köpek gezdiriciliği yapan Karavılkov, “Grafik tasarımcısıydım. Daha sonra mesleği bıraktım. Hayvanlarla daha iyi anlaştığımı gördüm. Bu işe de “Doğru bilgiye nasıl ulaşabilirim? Bu işin mantığı nedir?  Hayvanların özü nedir?” diyerek başladım. Kendimi geliştirdim. Bu işte iyi olduğumu görünce grafik tasarımcılığını bıraktım. Bu işi yapmaya başladım. İlk başlarda zor oluyordu. Çok fazla yürümek zorundasınız. Köpek dolaştırmanın mantığı köpeğin enerjisini attırmak. Köpek arkadaşımı alıyorum, 1-2 saat gezdiriyorum, tabii siz de yürüyorsunuz. O yorulunca sizde yoruluyorsunuz. Ancak şu an 100’e yakın müşterim var” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bayramda oteller doldu taştı! Turizmciler bayram ediyor başlıklı makalemizde TÜROFED ve TÜRSAB hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Soğuktan Nasıl Kurtulabiliriz?

Çoğu insan dışarı çıktığında soğuk havanın...

Astronot uzaya çöp atarken görüntülendi

NASA'nın sosyal medya hesabından yayınlanan görüntülerde,...

Çekme Belgeli Araca Kredi Çıkar Mı?

Çekme belgesi aracın tüm borçlarının ödenmesinden...

Kapat