Arındırıcı Peelinglerinizi Evde Kolaylıkla Yapabilirsiniz

Cilt temizliğini evde peeling yapımı yöntemleri ile basitçe gerçekleştirebilirsiniz. Peeling cildinizi ölü derilerden arındırarak daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Yüzünüzde oluşan kırışıklıklar, lekeler, renk değişikliklerini doğal yollarla giderebilmenizi sağlar. Tüm bunları yaparken bir taraftan cildinizi beslemesi diğer taraftan cildinizi temizlemesi beklenir. Bunların gerçekleşmesi için cildinize en uygun olan yöntemi seçmeniz gerekir iki çeşit peeling yöntemi bulunmaktadır.

Peeling Çeşitleri:

  • Bunlardan biri yüzeysel peelingdediğimiz evde kendiniz tarafından yapılabilecek olan peeling çeşididir. En güvenli ve en hafif uygulamadır çoğunlukla doğal ürünlerle yapılır.
  • Diğer Peelingçeşidi ise orta ve derin peeling uygulaması dediğimiz daha derin lekeler ve cilt sorunları için uygulanan derinin soyulmasını gerektiren peeling çeşididir. Yüzeysel peelingten farklı olarak bu peeling çeşidinin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Cildinizde oluşabilecek sıkıntıların daha da artmasını önlemek için bu peeling çeşidini doktor kontrolünde gerçekleştirmeniz gerekir.

Zararsız olan yüzeysel peelingi kendiniz uygulayabilirsiniz. Uygulama esnasında dikkat etmemiz gereken şey ise hazırlanan maskeyi yüzümüze sürerken göz çevresine ve dudak çevresine sürmemeye özen göstermektir. Çünkü buradaki deriler çok ince bir tabaka ya sahip olduğu için tahriş olma riski çok yüksektir.

Birçok Peeling maske çeşidi yapılabilir. Bunlardan cildinize en uygun olanı seçmek size kalmıştır. Size uygun olan yöntemi seçerken dikkat edeceğiniz noktalar vardır.

Dikkat edilmesi gereken noktalar:

  • İlk olarak cildinizin yapısıdır.
  • Ardından peelinguygulamanızı gerektiren asıl sorunun ne olduğudur.

Bunları belirledikten sonra rahatlıkla kendiniz doğal ürünlerle peeling uygulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Evde peeling kahve yöntemi ile de çok pratik bir şekilde yüzünüzdeki ölü derilerden kurtulabilirsiniz.

Kahve İle Peeling Nasıl Yapılır?

Evde peeling kahve uygulaması için, içtiğiniz kahvenin telvesine biraz zeytinyağı ekleyerek bu karışımı yüzünüze parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayabilirsiniz. 1-2 dakika masaj yaptıktan sonra 10 dakika beklemeniz gerekir ardından soğuk su ile durulayabilirsiniz. Eğer yağlı ve ya kuru bir cildiniz varsa haftada bir kere, hassas bir cilde sahipseniz haftada iki kere uygulayabilirsiniz. Türk Kahvesi ile yapacağınız bu peeling sadece yüzünüz için geçerli değil vücudunuzun her bölgesi içinde kullanabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Peeling:

Karma ciltler için peeling uygulaması için yüzünüzdeki yağlı bölgelere ayrı kuru bölgelere ayrı peeling uygulaması yapmanız gerekir. Yağlı bölgeler için uygulanabilecek peeling ise kahve telvesi ile yapılan peelingtir. Kuru bölgeler için uygulayabileceğiniz peeling ise çilek, badem yağı ve şekerle yapılan peeling maskesidir. Belli miktarlarda çilek, badem yağı ve şekeri karıştırarak oluşturduğunuz karışımı kuru bölgelere sürmeniz gerekir.Sürdükten sonra kurumasını bekleyin ve ovarak ılık su ile temizleyin.

Siyah Noktalar İçin Peeling:

Siyah noktalar için doğal peeling uygulaması olarak en basit siyah nokta maskesi 1 yemek kaşığı karbonatı, su ile hamur haline getirerek yapılan maskedir. Bu maskeyi siyah noktaların bulunduğu bölgeye masaj ile peeling yapabilirsiniz. Gayet basit olan bu tarifler sayesinde cildinizdeki ölü derilerden, renk bozukluklarından rahatlıkla kurtulabileceksiniz. Hepsi tamamen doğal tarifler olup kendinize en uygun olanı seçtiğiniz takdirde hiçbir zararı olmayan ve hepsi de denenmiş tariflerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: