Apple’dan dev yatırım! Bir milyar dolara satın alıyor

Son günlerde meydana gelen güvenlik açıklarıyla isim değerini yitirmeye başlayan Apple, Intel’in 1 milyar dolar değerindeki akıllı telefon birimini satın alacak.

CEO’luğunu tim Cook’un üstlendiği Apple, Intel’in 2,200 çalışanını, 17 bin kablosuz teknoloji patentini ve diğer fikri mülkiyet, cihaz ve kontratlarını devralacak.

Satın alımın 2019’un son çeyreğinde tamamlanması beklenirken, Apple Donanım Teknolojileri Başkan Yardımcısı Johny Srouji anlaşmayla ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

“Apple olarak harika bir mühendislik ekibinin büyüyen cep telefonu teknolojileri grubumuza katılarak şirketin yaratıcı ve dinamik ortamında gelişmeleri için oldukça heyecanlıyız. Yeni ekip, yenilikçi internet protokolü kazanımlarımızla birlikte yeni ürünler üzerindeki çalışmalarımızı hızlandıracak ve Apple’ın ilerleme konusunda fark yaratmasına yardımcı olacak.”

5G teknoloji desteği
Intel CEO’su Bob Swan da “Bütün çabalarımızı ağ operatörleri, telekomünikasyon teçhizatları üretimleri ve bulut hizmet sağlayıcılarının yanında küresel müşterilerimizin beklentileriyle ağırlıklı olarak uyuşan 5G teknolojilerine vermeye hazırız” dedi.

Bir önceki yazımız olan DJI Spark Drone İncelemesi başlıklı makalemizde DJI Spark, DJI Spark drone ve drone hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
n11.com 11.11 indirimlerini kaldıramadı

11.11 indirimlerini 1 ay kadar öncesinden...

Memurlara fazla mesai zammı!

Devlet memurlarının 1 lira 97 kuruş...

Çocuk Eğitimi Nasıl Olmalıdır ?

Anneler her zaman her şeyin çok...

Kapat