Anne Sütünü Arttırma Yolları Nelerdir ?

Günümüzde yeni anne olan kişilerde problem haline gelmiş olan anne sütü eksikliği veya azlığı anneyi üzülmeye kadar götürmekte internetten nasıl süt olur sütün daha fazla gelmesi için ne yenmelidir ?

Gibi bir sürü araştırma yaparlar.Fakat herşeyi denediklerinden dolayı zarara uğrabilirler bizde sizler için araştırdık aşağıdakileri okuyarak anne sütü daha fazla nasıl gelir gibi soruların cevaplarını bulabilirler.

1)Bol Su için

Doktorların basbas bağırdığı herkesin bildiği gibi su her derde deva olmakta bol bol su içerek sütün oluşmasını fazlasıyla sağlayabilirsiniz Ne kadar su içmemiz gerekir dediğinizi duyar gibiyim günde 3 litre su içerek süt ihtiyacanı karşılayacağından kesinlikle emin olabilirsiniz.

2)Sıcak bez Kompresi

Sıcak bir bez ile göğüsünüzün kenarlarına sıcak bezi sürün sıcaklık süt olan kanalları açacağından süt daha fazla gelecektir.

3)Komposto içmeyi ihmal etmeyin

Kompostonun vücudumuza birçok faydası vardır.Her gün 1- 2 bardak içebilirsiniz.İçince sizde farkına varacaksınız  normal orandan biraz daha fazla süt oluştuğunu aşırı derecede tükmenizi önermemekteyiz.

4)Elektrikli Göğüs Pompası

Günümüzde çoğu annenin kullandığı ve verimli sonuçlar aldığı bir yöntemdir.En önemlisi olan fakat kimsenin yapmadığı bebeği emzirdekten 5 – 6 dakika sonra elektrikli göğüs pompası ile sütünüzü sağın beyin bitti olarak algıladığı için alarma geçip daha fazla süt oluşturacaktır.Ayrıca illa elektrikli mi olması gerekiyor tabikide hayır normal manuel pompalarda olabilir fakat verimlisi hangisi derseniz elektrikli daha iyi olabilir.

 

 

Bir önceki yazımız olan Metabolizma Nasıl Hızlandırılır ? başlıklı makalemizde Kadın, Metabolizma ve Metabolizma hızlandırma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Google Chrome’da eklenti sorunu! Yarısı kullanılamıyor

Google'ın geliştirdiği ve dünyanın en çok...

Tercihlerde son gün! İşte kamuda en çok iş bulan meslekler

Milyonlarca öğrenci, üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla...

Katar, Türkiye’den hücumbot almaya hazırlanıyor

ARES Tersanesi tarafından üretilen ve 65...

Kapat