Almanya Vizesi Başvuru Şartları

Günümüzde pek çok kişi Almanya ziyaretlerini gerçekleştirmektedir. Fakat Almanya ziyaretleri sırasında Almanya Başkonsolosluğu tarafından da istenen bir takım şartlar da yer almaktadır. Bu şartların birisi de Türk Vatandaşlarına uygulanmış olan vizedir. Bundan böyle vize engeline takılmadan tüm vize sorunlarını çözebilmeniz adına öncellikli olarak 6 ay geçerlilik arz eden bir pasaportunuzun olması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan görevli firma idata ile artık vize sürecinin de hızlı bir şekilde yaşanmasını sağlayabilirsiniz. Üstelik yetkili firma sayesinde sizin yerinize vize başvuruları bizzat yapılmakta ve sizlerin de konsolosluğa gitmenize de gerek kalmamaktadır. Tüm bunlar için hemen sizlerde hem zaman kaybı yaşanmadan hem de maliyet açısından da son derece avantaj arz edecek güvenilir firmaya randevu talebi ederek sizin adınıza vizeniz ile yakından ilgilenilerek başvuru sürecinin de tüm hızıyla gerçekleşmesini de sağlayabilirsiniz.

Gerekli Ön Görülen Evraklar

Vize sırasında Almanya’ya ne amaçla gideceğiniz tespit edildikten sonra ardından vize sürecinde istenen tüm belgeleri de eksiksiz bir şekilde tamamlayarak güvenilir firmaya da teslim etmeye başlayabilirsiniz. Eğer ticari amaç ile gidiyorsanız mutlaka bir işveren davetiyesi ve vergi, sicil kaydı, şirketinizi kanıtlayacak tüm belgelerin arzu edilen evraklar içerisinde de yer alması gerekmektedir. Tüm bunların yanı sıra Almanya vizesi için gerekli evraklar içerisinde fotoğraf, pasaport, öğrenci ise öğrenci belgeleri, orijinal davetiye, 3 aylık banka hesap dokümanları gibi daha pek çok belgeler de istenmektedir. Bu belgelerin tam olarak neler olduğunuz turistik, ticari ya da eğitim amaçlı gidenler içerisin ne tür bir belgelerin tamamlaması gerektiğini bilmesi adına tüm sunulan yetkili firmanın katkılarından da bir an önce yararlanılmaya başlanabilir.

Başvuru Şartları

Almanya ziyaret planları yapan kişiler için Almanya Vizesi sırasında bir takım başvuru şartları da aranmaktadır Başvurunuzun geçerli sayılabilmesi adına en önemli hususlardan birisinin de pasaportunuzun 10 yıllık gibi bir süreyi aşmamış olmasına da mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede Almanya vizeleri ile ilgili de herhangi bir sorun yaşanmamış olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Idata ile Almanya Ziyaret başlıklı makalemizde Almanya Ziyareti için vize başvurusu ve Idata ile Almanya Ziyaret hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Çocuk Eğitimi Nasıl Olmalıdır ?

Anneler her zaman her şeyin çok...

instagram nedir kim kurmuştur?

İnstagram,6 Ekim 2010'da Kevin Systrom ve...

Mustafa Ceceli – Aşkım Benim

Mustafa Ceceli'nin Aşkım Benim müziği sizlerle...

Kapat