Alibeyköy’de tramvaya ulaşmak talip vatandaşların dayanıklı imtihanı

Alibeyköy'de tramvaya ulaşmak talip vatandaşların dayanıklı imtihanı

4 Aile 2021 tarihinde hizmete açılan Alibeyköy Otogar-Cibali Tramvay hattının tamamlanmasının üzerinden 15 kamer geçmesinin peşi sıra Alibeyköy İstasyonu’nda arızi geçidinin olmaması, vatandaşların hayatını tehlikeye atıyor.

Tramvay istasyonunu kullanacak yayaların karşıya geçebilmesi için en mail bulaşıcı geçidi ise 100 metrelik mesafede bulunuyor. Otobüs duraklarının bulunduğu alanda yolun karşına güzeşte vatandaşlar hayatlarını tehlikeye atıyor.

Dönme içerisinde yüzlerce kişinin kullandığı tramvay istasyonu üzere vatandaşlar, bu alana bire bir zaman ilk gelgeç geçidi yapılmasını istiyor.

İnsanların buradan karşıya teslim etmek amacıyla ağırlık çektiğini belirten Oğuzhan Özden, “Esasta tenvir var amma haddinden fazla geride kaldığından belde yani insanlar buradan karşıya geçmekte tartı çekiyor. Kezalik benzeri şekilde tramvaydan çıktık arkadaşımla gelişigüzel, fakat karşıya geçemiyoruz gördüğünüz gibi arabalar vızır vızır geçiyor. Tabiatıyla pahal görüyorsunuz vesait çabuk yani hiçbir şekilde safiha yahut bulaşan geçidi belirtecek tek husus yok” dedi.

Hızlıca cari trafiğin içinden yolun karşısına geçmeye etkin Yenmiş Harput, “Buraya gelene kadar birçok misil ayrılıyor. Şuraya biricik yapılması gerekiyor. O birlikte çok evgin. Burada çokça kaza oluyor. Güzeşte ahit ben bile neredeyse kaymakamlık geçiriyordum. Ne yapayım başka meydan namevcut” şeklinde konuştu.

Gerçek Bayraktar – Furkan Esrar
 

sizlere www.birnumarayiz.com farkıyla sunulmuştur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: