Ve beklenen özellik WhatsApp’a geliyor!

Sosyal medya devi Facebook’un bünyesinde günümüzün en popüler anlık mesajlaşma uygulaması haline gelen WhatsApp, Android sürümünde uzun zamandır beklenen bir özelliğe nihayet kavuşuyor.

Android beta versiyonunda heyecan verici bir WhatsApp özelliği göründü. Uygulama güvenlik önlemlerini bir seviye yukarı çekmeye hazırlanıyor.

iOS üzerinde Face ID ve Touch ID özelliklerini geliştirmeye devam eden WhatsApp, Android için de nihayet parmak izi okumayla kimlik doğrulama özelliğini test etmeye başladı. Android betasının 2.19.3 sürümünde görünen özellik tüm uygulamayı kilitleyebilmenizi sağlıyor. Bu özellikle beraber başka kullanıcıların WhatsApp’ta yaptığınız konuşmalara erişebilmesi için, sadece telefonunuzun ekran kilidini değil, uygulamanın parmak iziyle kimlik doğrulama ekranını da aşması gerekiyor. Bu özelliğin tüm uygulamayı kilitlediğini belirtelim. Yani tek bir konuşmayı kilitlemek mümkün değil. Özellik açıldığında tüm uygulama için açılıyor.

WhatsApp kilidi test ediliyor
WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgide; Ayarlar sekmesinde Privacy başlığı altında yeni bir panel ekleyen uygulamada, özellik geldiğinde parmak izi ile korumayı buradan açmak mümkün olacak. iOS’te de benzer bir şekilde özelliğin uygulamaya dahil edilmesi bekleniyor. Parmak izinin okunamadığı durumlarda uygulamayı açmak için de alternatifler sunulacak. Parmak izi ile uygulamayı kilitleme özelliği şimdilik geliştirmenin alfa aşamasında. Önümüzdeki dönemlerde dağıtıma başlandığında Android 6.0 ve üzeri sisteme sahip kullanıcılar tarafından indirilebileceği kaydediliyor. Özelliğin son haline ne zaman kavuşacağı şimdilik netlik kazanmadığı için dağıtıma da ne zaman başlanacağı bilinmiyor.

Bir önceki yazımız olan Milli İHA'larda yerli haberleşme dönemi başlıklı makalemizde anka, Anka-S ve CTech hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Aşure Nasıl Yapılır ?

Aşure'nin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız yazıyı...

Survivor 2017 de kimler var?

cuma, cumartesi, pazar, pazartesi ve salı...

Ofis Dekorasyonunun Püf Noktaları

Dekorasyon denilince nedense aklımıza hep evler...

Kapat