Google ve Rusya karşı karşıya

Dünyanın en çok tercih edilen popüler arama motoru ve teknoloji devi Google, Rusya Devleti’nin uyarılarını dikkate almadığı gerekçesiyle büyük bir para cezasıyla karşı karşıya.

Rusya’nın kara listesinde bulunan, site engelleme kurallarına uymayan ve uyarıları dikkate almayan popüler arama motoru Google, Rusya tarafından para cezası ile karşı karşıya!

Bundan tam olarak üç yıl önce başlatılan Project Fi için revize dönemi geldi. Yapılan sızıntıya göre Project Fi gidecek yerine ise Google Fi gelecek! Google’da köklü değişikliğe mi gidiyor?

Google, Rusya’nın uyarılarını dikkate almadı!
Rusya’da faaliyet gösteren arama motorları, kalıcı olarak engellenen sitelerin arama sonuçlarında görünmemesini sağlamak için merkezi bir veri tabanına bağlanmakla yükümlüdür.

Birkaç yıl süren yasal düzenlemeler ve teknik dağıtımlardan sonra, Rusya oldukça karmaşık bir site engelleyici sistem ile korsan siteleri, kayıt dışı VPN’leri, ayrıca devlet tarafından tehlikeli kabul edilen materyalleri kolaylıkla tespit edebiliyor ve engelleyebiliyor.

Kaynak : Lalegul haber

Bir önceki yazımız olan Google çalışanlarından 'cinsel taciz' protestosu başlıklı makalemizde arama moturu devi google ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Çocuğa ölümü anlat(mak)abilmek

Ölümün yaşamımızda kaçınılmaz olan bir son...

Çiftçiye İnek Desteği

Çiftçiye inek desteği sayesinde büyükbaş hayvancılığı...

Grip nedir nasıl giderilir?

Bir çok kişinin grip olduğundan dolayı...

Kapat