Facebook, Giphy’yi 400 milyon dolara satın aldı

Satın alma sonrasında Giphy, başta Instagram olmak üzere Facebook uygulama ailesiyle entegre olacak.

Facebook, GIF üretim ve paylaşım aracı Giphy’yi 400 milyon dolara satın aldı. Şirket, bu satın almanın ardından Giphy’nin kütüphanesini Instagram ve diğer Facebook uygulamalarına entegre edecek.

İnternet dünyasının en geniş GIF kütüphanesine sahip olan Giphy, kullanıcılarına GIF oluşturma, paylaşma ve düzenleme konusunda pek çok araç sunuyordu.

Son birkaç yıldır Instagram, Facebook, Facebook Messenger ve WhatsApp da, Giphy’nin API’si sayesinde kullanıcılarına GIF seçenekleri sunuyordu. Hatta Facebook’un açıklamasına göre; Giphy’nin trafik kaynaklarının yüzde 50’sini Facebook uygulama ailesi oluşturuyor. Bu yüzde 50’nin yarısı ise Instagram’a ait.

Satın alma sonrasında Giphy’nin Instagram ekibine dahil olacağını söyleyelim. Giphy ekibi Instagram Hikayeler ve DMlerindeki GIF ve çıkartma kullanımını kolaylaştırmayı hedefleyecek. Şu anda Giphy kullanıcılarının herhangi bir değişiklikle karşı karşıya kalmayacağını söylemekte fayda var.

Kaynak : Webrazzi

Bir önceki yazımız olan Facebook yüzlerce öğrenciye güvenli internet eğitimi verdi başlıklı makalemizde facebook güvenli internet, GÜVENLİ İNTERNET ve Güvenli İnternet Günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
DEV ÇEKİLİŞ SİTENİZİN HOSTİNGİ BENDEN

Merhaba arkadaşlar. Bundan sonraki süreçte internet...

En Güzel Ayakkabı Modelleri

Bu zamanlar herkes ayakkabı diye ortalıklarda...

21 Ağustos 2017 Güneş Tutulması

Güneş tutulması hakkında bilgi sahibi olmak...

Kapat