Borçlarını yapılandıranlara kredi çıkar mı?

Yapılandırılmış kredi kartı kullanıma açılır mı sorusu son dönemlerde yapılan aflar ile daha sık gündeme gelmeye başlamıştır. Kredi kartının kullanıma açılması söz konusu değildir. Kişilerin yapılandırma işlemleri sonrasında direkt olarak kredi çekmeleri mümkün değildir. Ancak yapılandırmanın düzenli ödendiğinin 3-4 ay bazında kanıtlanmasının akabinde kredi çekme işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yapılandırma yapana kredi çıkar mı sorusu belirli bir süreç sonrasında evet olarak yanıtlanabilmektedir.

Kredi Kartımı Yapılandırdım Kredi Çekemiyorum

Kredi yapılandırma zararları konu başlığı kişilerin ödeme konusunda ne denli düzenli olacaklarına göre değişim göstermektedir. Kredi kartı borcunun yapılandırılmasının sonrasında yapılandırma taksitlerinde de aksamalar meydana gelirse kişilerin yeniden kredi çekme gibi bir imkanının olmayacağı da belirtilmelidir. Bu şekilde kırmızı listeye dahi alınma gibi bir tehlike ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kredi kartı yapılandırması sicili bozar mı sorusu uzmanlar tarafından yapılandırmanın sekteye uğraması durumunda sicili bozar şeklinde yanıtlanmaktadır. Yapılandırmaya dahil olduysanız ödemelerinizi düzenli olarak gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz.

Yapılandırmaya Giren Kredi Kartı Açılır Mı?

Yapılandırmada olan kredi kartı kullanılır mı konu başlığı altında kişilerin umut içerisinde yapılandırmada olan kredi kartlarını yeniden kullanmak istedikleri görülmektedir. Fakat böyle bir durum söz konusu değildir. Yapılandırma sürecine girmiş olan kartlar tam olarak kullanıma kapatılmıştır. Yapılandırmanızın tamamlanması ve sicilinizin temizlenmesinin sonrasında yeni bir kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Kredi Kartı Yapılandırma İptali

Yapılandırılmış kredi kartı borcu gecikirse yapılandırmanın iptal olması tehlikesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Yapılandırma sonrasında ödemelerinizin oldukça düzenli olması gerekmektedir. Muhakkak her ay ödemeleri gününde ya da daha öncesinde yapmalısınız. Aksi takdirde belirli dönemlerde yakalanacak olan bu yapılandırma fırsatının elden kaçırılacağının da farkında olunması gerekmektedir.

Yapılandırma yapana kredi çıkar mı ve sicili bozulur mu gibi sorular da uzmanlara sıklıkla danışılmaktadır. Kişilerin yapılandırmasının olumlu bir biçimde herhangi bir gecikmeye tabi olmadan tamamlanması durumunda sicilin bozulmayacağı bilinmelidir. Yapılandırma taksitlerinin bitirilmesinden sonra siciliniz tam manası ile temizlenecektir. Kırmızı listeden çıkarılacağınız için yeni kredi ve kredi kartı başvurularında bulunma imkanını da elde edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 18 – 40 Yaş Arası Çiftçi Desteği başlıklı makalemizde 18 – 40 yaş arası çiftçi desteği, Çiftçi Hibe Desteği 2018 ve Çiftçi Hibe Şartları hakkında bilgiler verilmektedir.

Borçlarını yapılandıranlara kredi çıkar mı?” için 2 yorum

  • 26 Ekim 2018 tarihinde, saat 00:50
    Permalink

    Önerdiğiniz bir banka varmı ? Hangi banka yapılandırılan borçlara kredi veriyor.
    Daha önce vakıfbank’â gitmiştik. Olumlu bir yanıt alamadık. Kredi çıkması ile ilgili başka kurallar mı var ?

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi:
Judo Avrupa Kupası’nda 23 madalya kazanan Türkiye şampiyon oldu

Türkiye bir kez daha spordaki başarılar...

Bebeğin Cinsiyeti Önceden Belirlenebilir mi ?

Klan adı verilen ilk insan toplulukları...

Konya’da ‘koronavirüsü’ paniği! Acil servis karantinaya alındı

Çin Vuhan'da ortaya çıkan yeni tip...

Kapat